به گزارش املش ما ، در این جلسه معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان این مطلب که گیلان جز۶ استان اول کشور از نظر تعداد شهدا و ایثارگران است،گفت: از بین ۱۶ شهید منا ۱۱ نفر متعلق به شهر لنگرود میباشد.

 

محمد رضا داوطلب،ضمن قدردانی از همه مسئولین به جهت جدیت دربرگزاری بالاترین تعداد یادواره شهدا در شهرستان لنگرود از بین دیگر شهرستانهای استان گفت:با توجه به شهدای شاخص و برجسته ای همچون سردار شهید حسین املاکی قائم مقام فرماندهی لشکر قدس گیلان و شهید ملی،شهید دکتر عبدالکریمی نماینده دوره اول مردم در مجلس شورای اسلامی،شهید مهندس دهگان نماینده دوره پنجم مردم در مجلس شورای اسلامی،شهید مهندس نورانی معاون استاندار،شهید مدافع حرم شهید حسین پور ،موجب شده که نام این شهرستان به یاد این شهدای بزرگوار همواره بدرخشد. ضمن اینکه داشتن ۶۳۶شهید والامقام  -۷ شهید گمنام- ۴ شهید مدافع حرم؛۱۵۴۵ جانباز – ۱۴۷ آزاده در شهرستان لنگرود نشان از قدمت و غیرت مردمان آن دارد.

دواطلب افزود: انشاالله با همکاری یکدیگر مراسم شایسته و زیبنده ای را در راستای برگزاری چهارمین سالگرد یادواره شهدای منا برگزار نماییم تا با هر چه با شکوهتر این مراسمات؛همگان بدانند  فاجعه بزرگ منا که حاصل بی تدبیری جنایت آل سعود بود هر گز فراموش نمیشود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان  در پایان خبرداد مراسم ویژه شهدای منا “ویژه گیلان” در مکه همزمان با دعای عرفه با سخنرانی نماینده بعثه رهبری، برگزار می گردد .
چهارمین سالگرد شهدای منا استان، ۲۴ مرداد به میزبانی شهرستان لنگرود در مسجد جامع لنگرود  برگزار گردد

Print Friendly, PDF & Email