به گزارش خبرنگار املش ما ، الهام عاشوری در نشست خبری پنجم تیر ماه با اهالی رسانه شهرستان املش ، گفت: املش با انجام ۸۲ درصد پیشتاز در طرح ملی کنترل فشار خون استان گیلان است.

 

وی افزود:  این طرح از ۲۷ اردیبهشت ماه سالجاری همزمان با سراسر کشو آغاز گردیده و در دوفاز ؛اطلاع رسانی از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۷ خردادماه و فاز دوم اجرایی از ۱۷خرداد تا ۱۵ تیر بوده است

 

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان املش هدف از اجرای این طرح را شناسایی افرادمبتلا به فشار خون بالا و اطلاع رسانی در خصوص این بیماری عنوان کرد.
عاشوری با بیان اینکه جمعیت هدف این طرح،تمام افرادبالای ۳۰سال ،مادران باردار وبیمارانی که مبتلا به نارسایی کلیه درهر رده سنی هستند،می باشد ، افزود: در شهرستان املش تعداد بالغ بر۲۶هزارو۸۶۴نفر که از این تعداد ۱۰هزارو۴۷۶نفرجمعیت شهری و۱۶هزارو۳۸۸نفر جمعیت روستایی جمعیت هدف می باشند.

 

وی خاطرنشان کرد:تاکنون با همکاری همکاران شبکه بهداشت توانستیم فشار خون ۲۲هزار نفر  را از طریق ۳۲ خانه بهداشت ،۶مرکز جامع سلامت شهری و روستایی و ۹ایستگاه ثابت و سیار کنترل و ثبت نماییم.

 

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان املش در پایان از اجرای این طرح ملی بصورت خانه به خانه شهروندان املشی خبرداد و از همه شهروندان خواست تا با نیروهای بسیج ملی کنترل فشار خون همکاری و مشارکت داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email