به گزارش خبرنگار املش ما ، نخستین همایش روابط عمومی ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان املش با حضور دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های گیلان و فرماندار املش عصر امروز در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های گیلان در این نشست با اشاره به جایگاه و نقش تأثیرگذار روابط عمومی‌ها در عملکرد ادارات و دستگاه‌ها اظهار کرد: برگزاری نخستین همایش روابط عمومی ادارات در شهرستان املش نشان از دغدغه و اهمیت موضوع در نزد مقام عالی دولت در این شهرستان دارد و امیدواریم دیگر شهرستان‌ها به تأسی از این حرکت بتوانند نشست روابط عمومی‌ها را برگزار کنند.

مرتضی عاطفی با اشاره به اینکه مدیران روابط عمومی‌ها باید عملکرد نهادها و دستگاه‌ها را ارزیابی و منعکس کنند تا مردم از فعالیت‌های دولت و نظام آگاهی یابند افزود: یکی از نقاط ضعف دولت خوب عمل نکردن روابط عمومی دستگاه‌ها در اطلاع‌رسانی خدمات صورت گرفته است.

وی مدیران روابط عمومی را به‌عنوان چشم، گوش و زبان یک دستگاه خواند و تصریح کرد: روابط عمومی باید بتواند نظرات و انتقادات ارباب‌رجوع را بشنود و بپذیرد و موارد و مشکلات حوزه کاری خود را در راستای تقویت و پیشرفت آن دستگاه با مدیر مجموعه شفاف در میان بگذارد.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های گیلان به‌کارگیری ابزارها و تکنولوژی روز در راستای اطلاع‌رسانی بهتر و سریع‌تر و شنیدن درد دل مردم را مورد تأکید مدیران روابط عمومی ادارات و دستگاه‌ها قرارداد و گفت: درگذشته اخبار با تأخیر اطلاع‌رسانی می‌شد اما امروز با کمک تکنولوژی انتقال اخبار در لحظه انجام می‌شود باید تلاش کنیم تا همگام با عصر اطلاعات و دنیای رسانه‌ای اخبار را با سرعت، صحت و کیفیت کافی منتشر کنیم.

وی گسترش فضاهای مجازی را در انتقال سریع اخبار تأثیرگذار خواند و بیان کرد: متأسفانه یکی از منابع شایعات فضاهای مجازی هستند باید با شفافیت در اطلاع‌رسانی به‌موقع پاسخ مناسبی به نگاه‌ها مغرضانه داشت.

عاطفی معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری و اقتصادی شهرستان‌ها را از دیگر وظایف مدیران روابط عمومی ادارات در کنار بیان عملکرد دستگاه مطبوع خود قرارداد و تصریح کرد: اگر به دنبال پیشرفت و توسعه استان گیلان هستیم باید بتوانیم با ترغیب بخش خصوصی در مناطق مختلف، اعتماد به آنان و فراهم کردن فضای امن برای حضور سرمایه‌گذاران در راستای سرمایه‌گذاری استفاده کنیم.

وی با اشاره به‌قرار گرفتن در آستانه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی افزود: علی‌رغم همه تهدیدهای دشمنان که ایران نمی‌تواند جشن چهل‌سالگی پیروزی انقلاب را ببیند با هدایت‌های دلسوزانه مقام معظم رهبری و کارگزاران و مسئولان دلسوز نظام قطار انقلاب به حرکت خود ادامه می‌دهد و در سطوح مختلف شاهد حرکت عزتمندانه و روبه‌پیشرفت ایران اسلامی هستیم و مدیران روابط عمومی‌ها در عرصه اطلاع‌رسانی به مردم در این ایام نقش تأثیرگذاری خواهند داشت.

روابط عمومی عنصر زنده یک دستگاه است

فرماندار املش نیز در این نشست با قدردانی از حضور اصحاب رسانه و جراید در انعکاس اخبار و عرصه اطلاع‌رسانی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران روابط عمومی‌ها ارتباط با رسانه‌ها و خبرنگاران در انتقال اخبار است.

وی روابط عمومی ادارات را پیشانی فرهنگی آن اداره خواند و افزود: رویکرد تمام نمای نظام و ساختار اجرایی دولت به معنای عام نه خاص روابط عمومی دستگاه‌ها به‌عنوان مغز متفکر و اندیشمند آن دستگاه هستند.

یونس محمودی به‌کارگیری ابزار روز برای انعکاس عملکرد و فعالیت‌های دستگاه‌ها را مورد تأکید مدیران روابط عمومی قرارداد و تصریح کرد: روابط عمومی عنصر زنده هر دستگاهی است که می‌تواند بال پرواز مدیر آن دستگاه باشد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

Print Friendly, PDF & Email