به گزارش خبرنگار املش ما ، عصر پنج شنبه نشست هم اندیشی دهیاران بخش رانکوه با مسئولین شهرستان املش در مجتمع شبانه روزی امام صادق(ع) برگزار شد

 

در این نشست هم اندیشی اسدالله عباسی نماینده مجلس ، رحمت حیدری نژاد بخشدار مرکزی و جمعی از روسای ادارات حضور داشتند و به بررسی مشکلات روستاها از جمله ضعف آنتن دهی تلفن همراه و تلویزیون ،مشکل آتش نشانی ملکوت ، آسفالت راه های روستایی ، مشکل آب شرب،گلایه برخی ساکنین روستاها از منابع طبیعی ، سردهنه های کشاورزی ، وضعیت نامعلوم پمپ بنزین رانکوه ، مهاجرت جوانان بدلیل عدم وجود شغل در منطقه و طرح هادی روستایی پرداختند.

 

حیدری نژاد معاون فرماندار و سرپرست بخشداری رانکوه در ابتدای این جلسه گزارشی از خدمت رسانی دولت به اهالی منطقه ارائه کرد و خواستار تسریع در معرفی بخشدار جدید رانکوه شد.

 

عباسی نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص معرفی بخشدار رانکوه گفت: معرفی بخشداران در اختیارات بنده نیست ولی چندنفری را که معرفی کردم یک سوال پرسیدم آیا این فرد بومی منطقه هست یا نه؟

 

وی به مشکلاتی که دهیاران بیان داشتند اشاره کرد و افزود: بدلیل عدم تخصیص ۳۰۰۰ تن قیر رایگان در سال ۹۶ و سه هزار تن قیر رایگان برای سال ۹۷ ، از مدیریت بنیاد مسکن گیلان انتقاد کردم که هفته گذشته در تهران برای پاسخگویی حاضر شد.

 

نماینده املش و رودسر ادامه داد برای بررسی و تمهیدات لازم مرتفع شدن مشکلات آب شرب در شهرها وروستاهای حوزه انتخابیه یکی از معاونت های آب و فاضلاب کشور به شهرستان سفر کرد که خواستار اجرای برخی پروژه های آب رسانی و صلاح لوله های فرسوده آب درروستاها و شهرها شدم.

 

عباسی همچنین از اختصاص اعتبار ۵ میلیارد تومانی برای برق منطقه خبر داد.

 

وی به مشکل سردهنه های کشاورزی اشاره کرد و خاطرنشان نمود از مدیریت قبلی آب شرق دور شهرستان رضایت نداشتم و به سرپرست جدید این اداره تا پایان سال ۹۷ فرصت می دهم که نسبت به برطرف کردن مشکلات در حوزه آب کشاورزی اقدامات لازم را انجام دهد اگر عملکرد خوبی داشت می تواند به کار خود ادامه دهد.

 

نماینده املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی از تاخیر پروژه راه شوک به زیاز گلایه کرد و گفت: بدلیل عدم تامین سیمان ، ماشین آلات شرکت پیمانکار ، پروژه ادامه نیافته است، اگر بنیاد مستضعفان در خصوص پروژه راه شوک به زیاز به تعهداتش عمل نکند باید کارخانه سیمان دیلمان تعطیل شود.

 

عباسی به مشکل تعطیلی دفتر پلیس ۱۰+ نیز اشاره و تصریح کرد: چون این مشکل در حوزه اختیارات نیروی انتظامی بوده از فرماندار و معاون فرماندار می خواهم پیگیر بازگشایی مجدد این دفتر خدماتی باشند.

 

وی با بیان اینکه از دولت انتظار می رود قیمت خرید تضمینی چای را در سال زراعی آینده افزایش دهد، گفت: با مدیران اتکا جلساتی برگزار کردیم و قرار است اقدام به خرید ۲۰۰۰ تن چای از منطقه نمایند.

Print Friendly, PDF & Email