کد خبر: 84359

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ۵:۵۹

نماینده املش و رودسر:

از وضع موجود پروژه املش به شلمان راضی نیستم

نماینده املش و رودسر با بیان اینکه از وضع موجود پروژه املش به شلمان راضی نیستم ، گفت: وقتی عالیترین مقامات کشور برای یک پروژه می آیند ، چرا به خاطر مصالح این پروژه مسکوت مانده است.

به گزارش خبرنگار املش ما ، اسدالله عباسی در ستاد بحران شهرستان املش که پیش از ظهر امروز پنجشنبه برگزار شده بود،اظهار داشت: از وضع موجود پروژه املش به شلمان راضی نیستم ، در سال گذشته اعتبارات و مطالبات پیمانکار پرداخت شد ولی در روند پروژه شاهد پیشفت نیستیم.

 

وی با اشاره به دعوت از نوبخت معاون رئیس جمهور به شهرستان املش ، گفت: وقتی عالیترین مقامات کشور برای یک پروژه می آیند ، چرا به خاطر مصالح این پروژه مسکوت مانده است.

 

 

نماینده املش و رودسر با بیان اینکه از دیگر پروژه های شهرستان نیز رضایت ندارم ، خاطرنشان کرد: مردم املش چه گناهی کرده اند که باید چندین هفته منتظر آسفالت ورودی شهرشان بمانند، آقای شهردار سریعا نسبت به آسفالت آنجا اقدام کنید.

 

عباسی ادامه داد: وقتی دولت در این شرایط بداقتصادی برای پروژه ها پیمان می بندد قرار نیست تعللی در ساخت پروژه اتفاق بیافتد.

 

وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی در خصوص بار باران و سیلابی شدن منطقه اظهار داشت : استان گیلان همواره استانی حادثه خیز بوده که شاهد بارش برف و کمبود آب در سال گذشته بودیم و در ماه های گذشته سیل در منطقه اشکور باعث خسارات جبران ناپذیری شد که برای جلوگیری از این نوع خسارت ها نیاز به پیشگیری داریم.

 

نماینده املش و رودسر خطاب به فرماندار املش گفت: در ستاد بحران به درستی تقسیم کار کنید و تعارف را کنار بگذارید ، فردا دیگر بهانه ای را نمی پذیرم ،وقتی در طبیعت دستکاری می شود بحران ها غیرقابل پیش بینی می شوند بنابراین باید برنامه ریزی صحیح برای مقابله صورت گیرد.

 

عباسی به برداشت مصالح از سطح رودخانه ها اشاره کردو اذعان داشت : مصالح رودخانه ها باید به خاطر لایروبی برداشت شود نه بخاطر مصالح بیایید و رودخانه ها را برداشت کنید که بعد خسارتی که به بار می آورد از درآمدی که از برداشت داشتید بیشتر باشد.

 

وی با بیان اینکه برای نقاط حادثه خیز باید برنامه ریزی صحیح صورت گیرد، گفت: چندین دستگاه ماشین آلات در این مناطق مستقر کنید که درصورت طغیان مسیر آب مدیریت شود. در این کار ،آقایان بیگی (بنیادمسکن) و دلارام (راه و شهرسازی) نقاط آسیب پذیر را شناسایی و نقشه مهار آن را طراحی کنند.

 

نماینده املش و رودسر در پایان خواستار آماده سازی اماکنی برای سیل زدگان احتمالی و پخت نان در روز جمعه توسط نانوایی ها شد.

تهیه خبر:ابوافضل شکری

ارسال دیدگاه

کسب درآمد