کد خبر: 83529

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۰:۱۳

مدیرجهادکشاورزی املش:

۲۲/۵کیلومتر لاینینگ کشاورزی در املش اجرایی شده است

مدیرجهادکشاورزی املش گفت: ۲۲/۵کیلومتر لاینینگ کشاورزی در املش اجرایی شد

مسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگار املش ما با بیان اینکه اقتصاد شهرستان املش بر پایه کشاورزی است ، اظهار داشت: طی چهارسال اخیر تلاش کردیم تا این ساختار را تقویت کنیم که پیشرفت چشمگیری داشتیم.

 

وی ادامه داد: ایجاد لاینینگ کشاورزی در کاهش هدر رفت آب یکی از مهمترین برنامه های مدیریت جهادکشاورزی املش بود که موفق شدیم در سال گذشته ۷ کیلومتر و در سال جاری ۱۵/۲ کیلومتر لاینینگ کشاورزی اجرایی کنیم و همچنین ۸ کیلومتر انتقال آب را با لوله اجرا کردیم.

 

مدیرجهادکشاورزی املش خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از بحران آب ، مردم را ترغیب کردیم ۱۵ روز سالزراعی خود را زودتر شروع کنند که خوشبختانه بحران کمبود آب را پشت سر گذاشتیم.

 

امیربنده ای تصریح کرد: با بهره گیری از امکانات مکانیزاسیون کشاورزی بالغ بر ۵۰درصد نشاء در سالجاری ماشینی انجام شد و پیش بینی می کنیم بیش از ۷۵ درصد برداشت برنج از ۳۵۰۰ هکتار شالیزارهای شهرستان املش با ماشین آلات اختصاصی درو برنج صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه مکانیزاسیون تولید و برداشت برنج تاکنون پیشرفت چشمگیری در املش داشته، اذعان داشت : به دنبال صنایع مدرن برنج از جمله سورتینگ ، خشک کن و بسته بندی در شهرستان املش هستیم تا راندمان و ماندگاری آن را افزایش دهیم.

 

در شهرستان املش ۳۳ کارخانه برنجکوبی کار سفیدکردن برنج را برعهده دارند.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد