کد خبر: 83155

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۶:۳۸

نماینده املش و رودسر خبر داد:

نیمه دوم اردیبهشت ؛ زمان سوال از وزیر جهادکشاورزی

نماینده املش و رودسر نیمه دوم اردیبهشت ماه را زمان سوال از وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرنگار املش ما با اشاره به سرمازدگی محصولات فندق و گردو گفت: مسئولین شهرستانی و استانی هرچه سریعتر گزارشات کارشناسی مقدار ضرر و زیان کشاورزان را اعلام کنند ، ما نیز کلیات این اتفاق را منعکس کرده ایم.

 

وی با بیان اینکه بحث کشاورزی و تولیدات کشاورزی در استان گیلان دچار مشکل است ، افزود: با توجه به آنکه فصل برداشت محصولات چای آغاز شده ولی هنوز قیمت دقیق و کارشناسی اعلام نگردیده است و از طرفی دیگر کشت محصول دیگر گیلان برنج نیز آغاز گردیده ولی هنوز کشاورزان حاصل زحمات سال گذشته خود را دریافت نکرده اند.

 

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : با توجه به اینکه وضعیت غیرقابل قبول کشاورزی در گیلان از چای گرفته تا برنج و مرکبات ، سوالی از وزیرجهادکشاورزی در کمیسیون مطرح شد که قانع نشدم و قرار شد نیمه دوم اردیبهشت ماه در صحن علنی مجلس مطرح شود و اگر تا آن موقع وضعیت کشاورزی سر و سامان پیدا کرد که بعید می دانم به رای گذاشته می شود و از اهرم های نظارتی خودمان استفاده خواهیم کرد.

 

عباسی در پایان سخنانش با بیان اینکه کشاورزی شمال کشور در حال نابودی است ، گفت: نگرانی ما اینست که اگر همین وضعیت ادامه پیدا کند همانند وضع نوغان خواهد شد که اگر زمین بخورد فرصت جبران آن باقی نخواهد ماند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد