کد خبر: 83151

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ - ۲۰:۰۴

فرمانده سپاه قدس گیلان:

سپاه ، پاسدار انقلاب است / هرکس دل درگرو نظام دارد باید به دولت کمک کند

فرمانده سپاه قدس گیلان در امشل با بیان اینکه سپاه ، پاسدار انقلاب است گفت: هرکس دل درگرو نظام دارد باید به دولت کمک کند

به گزارش خبرنگار املش ما، سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان در آیین معارفه فرمانده جدید سپاه ناحیه املش اظهار داشت: بنا به ضرورتی که در شهرستان املش از جهت پروژه های عمرانی و خدمات اجتماعی وجود داشت نیاز به فردی با تجربه مدیریتی بود به همین دلیل دلیل  سرهنگ پاسدار حمید یحیی پور که تجربه فرماندهی سپاه خشکبیجار را عهده دار است ، انتخاب شد.

 

وی در ادامه سخنانش به انتخاب مسجد و مصلی نماز جمعه برای مراسم معارفه فرمانده جدید سپاه املش اشاره کرد و گفت: مسجد محور امور است و مساجد بنا بر تاکید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

 

فرمانده سپاه قدس گیلان اضافه کرد:هر جا که از سخنان امام و رهبری فاصله گرفتیم؛ ضربه خوردیم، در زمان دفاع مقدس  امام فرمود جنگ در رأس امور است، اما برخی به دنبال کارهای خودشان از قبیل اقتصاد و علم و … رفتند، این در صورتی است که اگر همه به‌ فرمان امام گوش می‌دادند جنگ را زودتر و با شهدای کمتری به اتمام می‌رساندیم.

 

سردار عبدالله پور خاطرنشان کرد:از مجموع ۳ هزار مسجد استان گیلان فقط ۵۶۵ مسجد باز می شود و هزار مسجد در استان گیلان قابل استفاده نیست و البته مساجد زیادی نیز به لطف روحانیون دلسوز باز است.

 

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران با نصب العین قراردادن تاکید فرمانده کل قوا بر محور قراردادن مساجد ، تمام تودیع و معارفه های فرماندهان را در مساجد برگزار می کند زیرا ما چیزی برای مخفی کردن از مردم نداریم.

 

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اقتدار وزارت اطلاعات، خاطرنشان کرد: کارهای زیادی در وزارت اطلاعات انجام می‌شود که آن‌ها به همان دلیلی که اسمشان سرباز گمنام است، نمی‌توانند آن‌ها را بیان کنند.

 

 

سردار عبدالله پور در ادامه به علت تشکیل سپاه اشاره کرد و اذعان داشت : برخی می گویند با توجه به آنکه ارتش ، نیروی انتظامی ، وزارت اطلاعات و مرزبانی مقتدر داریم ،چه لزومی به وجود سپاه است که باید پاسخ داد:سپاه پاسدار انقلاب است و در کنار مردم به این مأموریت سنگین خود ادامه می‌دهد.

 

وی ادامه داد: پیش از انقلاب اسلامی دو نظام سلطه و سلطه پذیر در جهان وجود داشت که انقلاب اسلامی با وجودش موجب تفکر جدیدی بنام سلطه ستیزی بوجود آورد. یمنی که روزگاری از فقر دو وعده غذا می خورد امروز در جریان نظام سلطه ستیز در مقابل ابرقدرت های جهان ایستاده است.

 

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به شکل‌گیری داعش توسط نظام سلطه گفت: دشمنان ۲۰ سال برای شکل‌گیری داعش تلاش کردند و آن را در عراق و سوریه به راه انداختند تا در برابر انقلاب و تفکر انقلابی بایستد.

 

عبدالله پور با بیان اینکه دشمن قصد دارد با جنگ اقتصادی کشور را نابود کند گفت: پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس سپاه از گل‌ولای منطقه پالایشگاهی زد که بتواند تحریم بنزین را خنثی کند.

 

وی خاطرنشان کرد: اینکه می‌گویند سپاه در کارهای عمرانی ورود می‌کند و منفعت می‌برد دروغ است و سپاه تمام تلاش خود را برای کمک به‌نظام، کشور و مردم به کار می‌برد.

 

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تا دولت اجازه ندهد، سپاه هیچ پروژه‌ای را نمی‌تواند قبول کند گفت: بعضی‌ها نمی‌خواهند بفهمند و مغرضانه با دشمنان هم‌صدا می‌شوند حتی به ما اتهام دخالت سیاسی می‌زنند، زیرا می‌خواهند ارکان حکومت را بگیرند تا نگذارند این انقلاب از درون‌بر روی پای خود بماند.

 

عبدالله پور افزود: امروز هرکس دل درگرو نظام دارد باید به کمک دولت کند، ما با این دولت، دولت قبل و دولت آینده هیچ مشکلی نداریم، البته اگر نزدیک‌ترین یار امام باشد و راه کج برود سعی می‌کنیم تا آن را به راه راست هدایت کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه نباید از مسیر انقلاب و فرمان رهبری دور شویم گفت: هرکس که بخواهد بفهمد کجای کار است باید خود را با رهبری میزان کند.

 

فرمانده سپاه قدس گیلان تصریح کرد: پاسدار و بسیجی خوب، فردی است که بتواند ایجادشغل  کند ، اگر فقیری منزل خوبی ندارد باید کمک شود.

 

عبدالله پور با اذعان به اینکه سود وامی که به کارخانه‌داران و کشاورزان می‌دهند بسیار زیاد است افزود: مگر کارخانه‌دار چقدر سود دارد که ۲۰ درصد باید سود وام خود را پرداخت کند و باید برای رفع این نقیصه تمام تلاش را کرد.

 

وی در پایان سخنانش به پروژه های مهم محرومیت زدایی در شهرستان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در دهستان سمام قرارگاه پیشرفت و آبادانی داریم ، تلاش خواهیم کرد در حوزه بهداشت و درمان ، اشتغال و آب شر ملکوت و سمام برای مردم منطقه بالادست نقش مهمی ایفا کنیم.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد