کد خبر: 83125

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۶:۳۳

خرداد ماه سال جاری؛

نخستین موتور دیزلی ملی ساخت صنایع داخلی رونمایی می شود

معاون وزیر دفاع با اشاره به فعالیت مجموعه صنایع دفاعی در ۱۰ استان کشور از رونمایی نخستین موتور دیزلی ملی ساخت متخصصان صنایع داخلی در خردادماه امسال خبرداد.

به گزارش املش ما به نقل از مهر ، بعدازظهر چهارشنبه دریادار امیر رستگاری معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت روز ۲۹ فروردین در سفر خود به استان گیلان با مصطفی سالاری استاندار گیلان دیدار و گفتگو کرد.

دریادار دوم امیر رستگاری با اشاره به برخی از فعالیت سازمان صنایع دفاعی وزارت دفاع، اظهار کرد: کاوشگر دریایی، یدک کش، قایق پرنده، شناورهای گردشگری و امداد و نجات و بسیاری از ادوات نظامی و غیرنظامی اعم از موتور و کابل‌های دریایی و زیردریایی از جمله محصولاتی است که توسط ۱۰ مجموعه صنایع دفاعی در کشور تولید می شود.

معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دفاعی وزارت دفاع با اشاره به وجود توانمندی در حوزه صنایع دریایی، گفت: وجود این توانمندی و تخصص ها به خودکفا شدن در بخش های مختلف این صنعت کمک می کند.

وی همچنین در ادامه به وجود مجموعه صنایع دریایی شهید تمجیدی در استان گیلان و تولید ناوشکن و موشک انداز نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در این مجموعه نیز صنایع مختلف مورد نیاز در حوزه دریایی استان گیلان ساخته می شود.

دریادار دوم رستگاری با اشاره به وجود دریای خزر در استان و با تأکید بر بهره برداری از این ظرفیت، تصریح کرد: با ساخت شناورهای دریایی می توانیم گردشگری دریایی در این استان را رونق دهیم.

وی در ادامه از رونمایی از نخستین موتور دیزلی ملی ساخت متخصصان صنایع داخلی خبر داد و گفت: این محصول اوایل خرداد ماه امسال رونمایی می شود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد