کد خبر: 83122

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۶:۳۱

استاندار گیلان مطرح کرد:

بهره گیری از توان صنایع دریایی در ساخت سازه های شناور در گیلان

استاندار گیلان با اشاره به وجود آب بندان و بهره گیری از آن در توسعه گردشگری و اشتغال در استان ، تأکید کرد: از توان صنایع دریایی برای ساخت سازه های شناور در آب بندان ها استفاده می شود.

به گزارش املش ما به نقل از مهر مصطفی سالاری بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دفاعی وزارت دفاع که در استانداری گیلان برگزار شد ضمن تبریک ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی، اظهار کرد: در حوزه دفاعی روند حرکت کشور رو به جلو است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت های مختلف به ویژه در حوزه دریایی در استان گیلان، افزود: توسعه گردشگری به ویژه گردشگری دریایی یکی از اولویت های استان است.

استاندار گیلان با بیان اینکه بیش از دو هزار آب بندان در استان وجود دارد، گفت: در طول سال ۴۰۰ آب بندان قابلیت بهره برداری دارند که می توانیم با ساخت سازه های شناور بر روی این آب بندان ها در زمینه توسعه گردشگری و همچنین ایجاد اشتغال گام برداریم.

وی همچنین با اشاره به وجود دریای خزر و بهره برداری از این ظرفیت در حوزه گردشگری دریایی نیز تأکید و خاطرنشان کرد: می توانیم از توان مجموعه صنایع دریایی برای ساخت سازه های شناور استفاده کنیم.

سالاری با بیان اینکه برای متقاضیان در زمینه ساخت سازه های شناور بیش از ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: با حفظ موضوعات محیط زیستی با ساخت سازه های شناور می توانیم شاهد ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری باشیم.

به گفته این مسئول با توجه به وجود مواهب طبیعی در استان گیلان باید بسترهای لازم برای استفاده از این مواهب در زمینه توسعه و رونق گردشگری و ایجاد اشتغال در استان استفاده شود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد