کد خبر: 83064

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۵:۴۳

دریادار سیاری:

راهیان نور یک مکتب است/اوائل جنگ سیم خاردار هم نداشتیم

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: حرکت عظیم راهیان نور و حضور مردم در مناطق هشت سال دفاع مقدس نه تنها یک اتفاق بلکه یک مکتب است.

به گزارش املش ما ، دریادار حبیب‌الله سیاری امشب در ویژه برنامه روز ملی راهیان نور که در محل اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باکری خرمشهر برگزار شد، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷، دشمن بعثی با حمایت استکبار اعم از شرق و غرب که منافعشان به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی از میان رفته بود، در صدد شکست این انقلاب بودند.

وی اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در ابتدا تلاش کردند تا با ایجاد اختلاف در میان اقوام کشور هرج و مرج و جوی ناآرام را در کشور ایجاد کنند که موفق نشدند، سپس موضوع ترور شخصیت ها و گروههای مختلف را در دستور کار خود قرار دادند و بر اساس آن ۱۷ هزار نفر را ترور و به شهادت رساندند اما این موضوع نیز نتوانست سبب شکست انقلاب اسلامی شود به همین دلیل جنگ تحمیلی بر علیه کشورمان را آغاز کردند تا مانع از صدور انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی و منطقه شوند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: در آن زمان، استکبار با فریب دادن فرد دیوانه ای به نام صدام و دادن وعده های بیهوده، او را تشویق به حمله به جمهوری اسلامی ایران و شکست انقلاب اسلامی کرد و برای این اقدام پس از انجام کارهای اطلاعاتی، امکانات و تجهیزات نظامی فراوانی را در اختیار او قرار دادند و به این ترتیب در ۳۱ شهریور سال ۵۹ رژیم بعث عراق جنگی تحمیلی را علیه ایران آغاز کرد.

دریادار سیاری گفت: در آن زمان صدام اعلام کرد که ظرف دو روز استان خوزستان و ظرف یک هفته تهران را تصرف می کند و اینگونه انقلاب اسلامی را شکست می دهد، این سخن سبب ایجاد ترس و دلهره در میان برخی مسئولان از جمله بنی صدر به عنوان رئیس جمهور وقت ایران و اتخاذ تصمیمات نادرست شد به گونه ای که حتی گفته بودند زمین می دهیم و زمان می خریم زیرا فکر می کردند که نمی توانند در مقابل رژیم بعث بایستند.

وی افزود: عکس العمل امام خمینی(ره) به این تصمیم بسیار خوب و قاطعانه بود، ایشان فرمودند دیوانه ای سنگی را در چاه انداخته و آن را سرجایش بنشانید و مردم با شنیدن این حرف امام(ره)، روحیه گرفتند و رهسپار جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند تا در مقابل رژیم بعث، بایستند.

وی با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه اگر جنگ ۲۰ سال هم طول بکشد، ایستادگی می کنیم و عزت و شرف ما در گرو جنگ با رژم بعث عراق و حامیانش است، اظهار کرد: جنگ  هشت سال طول کشید اما در نهایت پیروز میدان جمهوری اسلامی بود.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: اگر انقلاب ما تا به امروز باقی مانده یعنی پیروز واقعی جنگ ما بوده ایم زیرا هدف دشمن از به راه انداخت جنگ، شکست انقلاب اسلامی بود که چنین نشد و توانستیم انقلابمان را حفظ کنیم و امسال نیز جشن ۴۰ سالگی آن را برپا کنیم.

دریادار سیاری با بیان اینکه امروز انقلاب ما الهام بخش بسیاری از کشورهای جهان شده است، گفت: هشت سال دفاع مقدس را با تمام سختی هایش پشت سر گذاشتیم اما اجازه ندادیم حتی یک وجب از خاک کشورمان به تصرف دشمن درآید و امروز ما در عرصه جهانی اثرگذار هستیم.

وی افزود: ما در دوران دفاع مقدس، حتی سیم خاردار هم نداشتیم اما با مقاومت و ایستادگی دشمن را به عقب راندیم و به پیروزی رسیدیم، صدام و رژیم بعث عراق رو به نابودی رفتند و بایستی گفت که در زمان حاضر در سطح جهانی دارای عظمت و عزت هستیم.

وی اظهار کرد: عزت و عظمت مان را مرهون خون پاک شهدایی هستیم که جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند تا با حصول پیروزی در جنگ، شاهد حفظ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی خود باشیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش ضمن تاکید بر ضرورت آگاهی و شناخت تمامی نسل ها اعم از امروز و آینده سازان مملکت از وضعیت تهدیدات نرم و سختی که بر کشورمان اعمال شده، تصریح کرد: جوانان ما بایستی دشمن شناسان با بصیرت باشند، در خط ولایت حرکت کنند، انقلابی باشند، موضع گیریهایشان براساس مفاهیم و ارزش های انقلاب اسلامی باشد و توان رزمی خود را بالا ببرند.

دریادار سیاری گفت: امروز موشک های ما در جهان چشمگیر است و مدام می گویند که موشک های خود را کنترل کنید، در حالی که این مسئله به هیچ عنوان به دشمن ارتباطی ندارد، اگر ما تا دیروز سیم خاردار برای استفاده در جنگ تحمیلی نداشتیم اما امروز که پیشرفت های چشمگیری را در موضوع تجهیزات و ادوات نظامی پیدا کردیم، برایمان پیغام ارسال می کنند که جلوی پیشرفت موشکی کشورمان را بگیرید.

وی افزود: ما باید آنقدر توان نظامی خود را ارتقاء دهیم تا دشمن جرات فکر کردن برای حمله به کشورمان را نداشته باشد، از آنجائیکه تجهیزات نظامیروز به روز مجهزتر می شوند ما نیز به آنچه که تاکنون دست یافته ایم بسنده نمی کنیم، ما همچنان این مسیر پیشرفت را ادامه می دهیم تا عامل بازدارندگی دشمن باشد.

وی اظهار کرد: دشمنان به دنبال آنست که به مرور زمان باورهای جوانان و نوجوانان کشورمان را تغییر دهد تا مراسماتی همچون اربعین حسینی، عاشورا، حضور در کاروانهای راهیان نور و غیره برای آنان مهم نباشد، دشمنان از طریق جنگ نرم به دنبال تحقق اهدافشان هستند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه راهیان نور نشان دهنده اقتدار و پیوند مردم با نظام و انقلاب است، گفت: راهیان نور یک اتفاق و یا یک مقطع نیست بلکه یک مکتب است، راهیان نور یعنی زنده نگه داشتن یاد شهدایی که امام خامنه ای بر زنده نگه داشتن خاطره آنها که کمتر از شهادت نیست، تاکید داشتند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد