کد خبر: 83051

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۶:۰۸

پیش بینی ۴۴ واحد اقامتی برای اسکان گردشگران نوروزی

۴۴ واحد اقامتی برای اسکان مهمانان، مسافران و گردشگران نوروزی درشهرستان املش پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار املش ما ، یونس محمودی  در جلسه ستاد خدمات سفر نوروزی این شهرستان با اعلام این خبر گفت: دو واحد اقامتی با ۲۰ سوئیت همراه با دو مسافرکاشانه در مناطق پائین دست و بالادست املش و همچنین چهار واحد آموزشی مرحوم حقانی، و مجتمع شبانه روزی فاطمیه در شهراملش، شبانه روزی امام جعفرصادق(ع) در شهر رانکوه و شبانه روزی دین و دانش ملکوت در ییلاقات این شهرستان در مجموع با ۲۲ کلاس درس برای اسکان مهمانان، مسافران و گردشگران نوروزی پیش بینی شده است.

 

وی ادامه داد : خدمات خودپرداز بانک ها، پمپ بنزین و سی ان جی، داروخانه و نانوایی ها و مراکز درمانی برای شهروندان و مهمانان بومی و غیر بومی به بهترین نحو ارائه شود و اسامی کشیک ها در هر اداره و دستگاه دولتی مشخص و یک نسخه ی آن به فرمانداری ارائه شود.

 

فرماندار املش از تمام دستگاه های اجرایی خواست تا پایان تعطیلات نوروز از حفاری در راه ها و معابر اصلی و فرعی خودداری نمایند و از صدور مجوز برای حفاری هم امتناع نمایند که عدم رعایت این امر مشکلاتی را برای شهروندان و مهمانان ایجاد می نماید.

 

محمودی از همه شهروندان و مهمانان، مسافران و گردشگران نوروزی خواست که در ایام تعطیلات نوروزی به ویژه سیزده فروردین که به روز طبیعت نامگذاری شده از ریختن و برجای گذاشتن زباله و یا خسارت به طبیعت پرهیز و اجتناب نمایند.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر استقرار نیروهای انتظامی در ورودی شهرهای املش و رانکوه، جمعی از جوانان هلال احمر املش با برپایی چادر و استقرار در آن از بیست و پنج اسفند تا پانزدهم فروردین برای توجیه مسافران، گردشگران و مهمانان نوروزی غیر بومی بکارگیری شده اند.

 

فرماندار املش به برپایی جشنواره و مسابقات ورزشی اشاره کرد و گفت: به مناسبت ۱۲ فروردین سالروز تأسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همزمان با تعطیلات نوروز جشنواره بازی های بومی محلی، همراه با مسابقات در رشته های مختلف ورزشی در شهرهای املش، رانکوه و مناطق روستایی این شهرستان برگزار می شود.

 

شهرستان املش با ۴۶۹ و نیم کیلومتر مربع مساحت و سه منطقه جلگه ای، کوهپایه ای و کوهستانی و ۴۴ هزار نفر جمعیت در شرق گیلان واقع شده که ۱۴۸ اثر تاریخی آن تاکنون در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد