کد خبر: 83051

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۶:۰۸

پیش بینی ۴۴ واحد اقامتی برای اسکان گردشگران نوروزی

۴۴ واحد اقامتی برای اسکان مهمانان، مسافران و گردشگران نوروزی درشهرستان املش پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار املش ما ، یونس محمودی  در جلسه ستاد خدمات سفر نوروزی این شهرستان با اعلام این خبر گفت: دو واحد اقامتی با ۲۰ سوئیت همراه با دو مسافرکاشانه در مناطق پائین دست و بالادست املش و همچنین چهار واحد آموزشی مرحوم حقانی، و مجتمع شبانه روزی فاطمیه در شهراملش، شبانه روزی امام جعفرصادق(ع) در شهر رانکوه و شبانه روزی دین و دانش ملکوت در ییلاقات این شهرستان در مجموع با ۲۲ کلاس درس برای اسکان مهمانان، مسافران و گردشگران نوروزی پیش بینی شده است.

 

وی ادامه داد : خدمات خودپرداز بانک ها، پمپ بنزین و سی ان جی، داروخانه و نانوایی ها و مراکز درمانی برای شهروندان و مهمانان بومی و غیر بومی به بهترین نحو ارائه شود و اسامی کشیک ها در هر اداره و دستگاه دولتی مشخص و یک نسخه ی آن به فرمانداری ارائه شود.

 

فرماندار املش از تمام دستگاه های اجرایی خواست تا پایان تعطیلات نوروز از حفاری در راه ها و معابر اصلی و فرعی خودداری نمایند و از صدور مجوز برای حفاری هم امتناع نمایند که عدم رعایت این امر مشکلاتی را برای شهروندان و مهمانان ایجاد می نماید.

 

محمودی از همه شهروندان و مهمانان، مسافران و گردشگران نوروزی خواست که در ایام تعطیلات نوروزی به ویژه سیزده فروردین که به روز طبیعت نامگذاری شده از ریختن و برجای گذاشتن زباله و یا خسارت به طبیعت پرهیز و اجتناب نمایند.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر استقرار نیروهای انتظامی در ورودی شهرهای املش و رانکوه، جمعی از جوانان هلال احمر املش با برپایی چادر و استقرار در آن از بیست و پنج اسفند تا پانزدهم فروردین برای توجیه مسافران، گردشگران و مهمانان نوروزی غیر بومی بکارگیری شده اند.

 

فرماندار املش به برپایی جشنواره و مسابقات ورزشی اشاره کرد و گفت: به مناسبت ۱۲ فروردین سالروز تأسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همزمان با تعطیلات نوروز جشنواره بازی های بومی محلی، همراه با مسابقات در رشته های مختلف ورزشی در شهرهای املش، رانکوه و مناطق روستایی این شهرستان برگزار می شود.

 

شهرستان املش با ۴۶۹ و نیم کیلومتر مربع مساحت و سه منطقه جلگه ای، کوهپایه ای و کوهستانی و ۴۴ هزار نفر جمعیت در شرق گیلان واقع شده که ۱۴۸ اثر تاریخی آن تاکنون در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد