کد خبر: 82366

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۰:۲۱

فرماندار املش:

املش ؛ جز محدود شهرستان های اکوتوریسم و گردشگری است

فرماندار املش با بیان اینکه این شهرستان جز محدود شهرستان های اکوتوریسم و گردشگری است گفت: بستر سرمایه گذاری در شهرستان املش مهیا می باشد

به گزارش خبرنگار املش ما ، یونس محمودی در کارگروه بررسی مشکلات آبخیزداری و منابع طبیعی که با حضور نماینده مجلس و مدیرکل منابع طبیعی استان در فرمانداری رودسر برگزار شده بود، اظهار داشت: شهرستان املش یکی از محدود شهرستان هایی است که چشم اندازاکوتوریسم و گردشگری ویژه ای را به خود اختصاص داده است و این مقوله نیاز به توجه مسئولین دارد.

 

وی با بیان اینکه بستر سرمایه گذاری در شهرستان املش مهیا است، افزود: یکی از نقاطی که امروز به همراه مسئولین از آنجا بازدید داشتیم منطقه گردشگری و مستعد تابستان نشین بود، منطقه ای که می تواند با حضور سرمایه گذاران استانی و کشوری به شکوفایی برسد.

 

فرماندار املش با اشاره به اینکه درصورت حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در تابستان نشین گفت: طرح توجیهی برای توسعه گردشگری تابستان نشین آماده شود ما نیز اعتبارات لازم را اختصاص خواهیم داد.

 

محمودی گازرسانی به روستای تابستان نشین را از دغدغه اهالی و مسئولین طی سال های اخیر اعلام کرد و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته و استقرار ساکنین این روستا در منطقه جدید ، گازرسانی نیز انجام شود که مطمئنا خود موجب جذب گردشگر و توریست در این منطقه را فراهم خواهد آورد.

 

وی به حضور بخش خصوصی تولید مرغ در روستای برزین لنگه املش اشاره کرد و از مدیرکل منابع طبیعی استان خواست ، موانع و مشکلات این واحد تولیدی که نمونه از تحقق اقتصاد مقاومتی در منطقه است را مرتفع نماید.

 

فرماندار املش به وجود مناطق برف گیر در ارتفاعات املش نیز اشاره کرد و خطاب به مدیرکل گفت: با توجه به اینکه همواره شاهد نزولات آسمانی در شهرستان هستیم در مطنقه خرکال نیازمند استقرار و ایجاد راهدارخانه می باشیم که در صورت موافقت با ایجاد آن با توجه به تخصیص ۵۰ میلیون تومانی از اعتبارات سال گذشته، امسال نیز ۲۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص خواهیم داد.

 

وی در پایان سخنانش به مشکلات روستاهای کاکرود و ماکان دره اشاره کرد و خواستار برطرف شدن مشکلات اهالی این روستاها توسط منابع طبیعی شد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد