کد خبر: 82162

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۶:۲۱

نماینده رودسر و املش در کارگروه شورای حفاظتی آب املش:

سرعت بخشی به پروژه لاینینگ راهکار عبور از تنش آبی است / پرداخت حق آبِ به کشاورزان چلارس و مشکله تحمیل می شود

نماینده رودسر و املش در کارگروه شورای حفاظتی آب املش گفت:سرعت بخشی به پروژه لاینینگ راهکار عبور از تنش آبی است

به گزارش خبرنگار املش ما ، اسدالله عباسی در کارگروه شورای حفاظتی منابع آب شهرستان املش ، یکی از دغدغه های مردم را مسائل و مشکلات آب شرب و کشاورزی بیان کرد و اظهار داشت: این مشکلات در برخی نقاط نگران کننده است.

 

وی ادامه داد: اگر راهکاری بنام سدپلرود برای حل مشکلات آب در نظر دارید ، این راهکار دراز مدت است و مشخص نیست کی تمام می شود و بستگی تخصیص اعتبارات دارد.

 

نماینده مردم رودسر و املش خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهایی که از تنش آبی می تواند جلوگیری کند سرعت بخشیدن به لاینینگ است ، تا حالا پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم تمام نقاط شهرستان از آن بهره مند شوند.

 

عباسی به پرداخت حق آبِ کشاورزان دو روستای چلارس و مشکله اشاره کرد و گفت: تعریف دریافت آن از اهالی این دو روستا باید تغییر کند و این درست نیست که حق آبِ را به مردم تحمیل کنیم. از مدیرعامل آب منطقه ای گیلان می خواهم در این خصوص تغییر نظر دهند.

 

وی خواستار گزارش به موقع مسئولین در خصوص اعتبارات داد و تصریح کرد: اگر به موقع این گزارشات اعلام شود، برنامه ریزی صحیحی می توان در مطالبه از اعتبارات استانی و ملی انجام گیرد.

 

نماینده مردم رودسر و املش اذعان داشت:آبگیرها نیاز به لایروبی دارد، نیاز نیست در بروکراسی اداری چند اداره قرار بگیرد و گره بخورد،وقتی فرماندار یا نماینده مجلس صلاح مردم را می داند ، مدیران برای اجرایی شدن آن باید نامه را به دست بگیرند برای مجوز اجرا از استان پیگیر باشند.

 

عباسی به بازدید پیش از جلسه با مدیران کل اشاره کرد و گفت: برداشت بی رویه از رودخانه ها در سال های اخیر موجب خسارت های جبران ناپذیری شده است، اگر طغیان کند خسارات میلیاردی به شهرستان تحمیل می شود، باید در فرصتی که داریم راهکار برای مرتفع شدن این مشکلات بیاندیشیم.

 

وی از برخی افراط و تفریط های دستگاه ها ابراز نگرانی کرد و افزود: نیاز نیست بخاطر یک یا چند ماشین شن مردم را به زحمت بیاندازیم، برای ۲-۵ ماشین شن درخواست اهالی روستای شیردره نیاز به دستور استان دارد، یعنی شهرستان توان مدیریت بر این مسائل کوچک را ندارد و بعد برخی اوقات آنقدر نظارت ضعیف می شود که منابع ما را غارت می کنند.

 

نماینده رودسر و املش در پایان سخنانش گفت: مگر می شود مدیر اداره ای که کم کاری می کند و مردم از وی ناراضی هستند همچنان بر مسند ریاستش تکیه بزند، از فرماندار املش می خواهم با مدیرانی که موجب نارضایتی مردم می شوند اتمام حجت کند و عذر آنها را بخواهد.

 

پیش از این دیدار مدیران کل بحران ، آب منطقه ای ، جهاد کشاورزی با حضور در شهرستان املش از خسارت های سیل به روستاهای شکرپس ، خمیرمحله ، کلانسرای بخش مرکزی ، سردهنه لرداسرا و دیواره گلزار شهدای جیرگوابر بازدید کردند.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد