کد خبر: 82106

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۲۰:۵۸

فرماندار املش:

اختصاص اعتبار ۴۲۰ میلیونی در حوزه آب املش / ۹۵ استخر آب کشاورزی نیازمند لایروبی است

فرماندار املش در کارگروه شورای حفاظتی منابع آب شهرستان از اختصاص اعتبار ۴۲۰ میلیونی در حوزه آب املش خبر داد

به گزارش خبرنگار املش ما ، یونس محمودی در کارگروه شورای حفاظتی منابع آب شهرستان املش به اعتبارات اختصاص یافته این شهرستان به موضوع آب پرداخت و اظهار داشت: ۴۲۰ میلیون تومان اعتبار در حوزه ها آب تصویب شده است تا بتوانیم از وزارت مطبوعه نیرو و کشاورزی آن را اخذ کنیم.

 

وی به بازدیدی که پیش از جلسه کارگروه با مدیران کل بحران ،آب منطقه ای و کشاورزی از مناطق خسارت دیده سیل تابستان اشاره کرد و گفت:رودخانه کیارود نیازمند ساماندهی رانش روستای جیرگوابر و سردهنه کلان سرا نیاز به توجه ویژه ای مدیران کل بحران و آب منطقه ای و جهادکشاورزی دارد.

 

فرماندار املش با بیان اینکه ۹۵ استخر آب کشاورزی در شهرستان وجود دارد ، خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ گونه لایروبی در خصوص این استخرها صورت نگرفته و ۱۵ سردهنه شهرستان که در سیل تابستان بین صفر تا ۱۰۰ تخریب ، منهدم و یا منحرف شده نیازمند بازسازی است.

 

محمودی ادامه داد: از محل حفر ۲ حلقه چاه در حوزه رانکوه و بخش مرکزی(رمشایه و پیش بیجار) ۷۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان مشروب خواهند شد، ایستگاه پمپاژ روستای سورکوه که با سوخت فسیلی (گازوئیل) اداره می شود در صورت تبدیل به مدار برقی می تواند ۱۱۰هکتار از شالیزارهای منطقه را آب رسانی کند.

 

وی از دریافت هزینه حق آب در دوروستای بخش مرکزی شهرستان گلایه کرد و گفت: از مدیران تصمیم گیر خواهانیم با توجه به اینکه این دو روستا از رودخانه شلمانرود مشروب می شوند ، هزینه حق آب آنها را حذف کنند.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان املش از پیشرفت اجرای پروژه لاینینگ آب کشاورزی اعلام رضایت کرد و اذعان داشت : این پروژه ۷۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که امیدواریم به زودی شاهد تکمیل آن باشیم.

 

در این جلسه مدیران کل بحران، آب منطقه ای و جهادکشاورزی و همچنین نماینده رودسر و املش حضور داشتند و راهکارهای برون رفت از مشکلات شهرستان مطرح گردید.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد