کد خبر: 81987

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۹:۰۸

آیت الله نوری همدانی:

بومی‌سازی فضای مجازی ضروری است/ تلاش مسئولان برای خدمت به مردم

قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: فضای مجازی وسیله‌ای برای توهین به مقدسات و ترویج افکار انحرافی توسط دشمنان شده و مسئولان باید به فکر بومی سازی این فضا باشند.

به گزارش املش ما به نقل از مهر ،  آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در درس خارج فقه که قبل از ظهر شنبه در مسجد اعظم قم برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی‌های مختلف که در سراسر کشور و در محکومیت فتنه و فتنه‌گران برگزار شده است، ابراز داشت: مردم به دنیا نشان دادند که بین خواسته خود که بهبود معیشت و وضعیت اقتصادی است و خواسته دشمن که توطئه و تفرقه افکنی است فرق قائل هستند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مردم خواستار عملی شدن خواسته‌های رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی و تولید ملی هستند، بیان داشت: مردم ما آگاه  بصیر بوده و جواب دشمنان را می‌دهند و مسئولان هم باید به خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به مردم اهتمام داشته باشند.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به جلسه شورای امنیت، عنوان کرد: شورای امنیت نباید دستاویزی برای مستکبران و آمریکا باشد و نباید در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کند.

ما با فضای مجازی مخالف نیستیم

وی همچنین ضمن هشدار به مسئولان درباره فضای مجازی و لزوم بومی سازی آن، گفت: ما به هیچ وجه با فضای مجازی مخالف نیستیم و می‌خواهیم از نقاط مثبت و مفید این فضا استفاده کنیم.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اشتغالزایی در فضای مجازی با تأکید بر اینکه این اشتغال هم باید بومی باشد، بیان کرد: وقتی فضای مجازی در اختیار دیگران باشد امینت جامعه و خانواده به خطر می‌افتد و در نتیجه بسیاری از مسائل اخلاقی مانند افزایش طلاق را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: توهین به مقدسات دینی و انحراف افکار عمومی توسط دشمنان در فضای مجازی صورت می‌گیرد و مسئولان باید هر چه زودتر به این موضوعات توجه کنند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد