کد خبر: 81585

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ - ۶:۳۵

فرصت را از دست ندهید؛

اشتغالی که از لایروبی استخرهای کشاورزی حاصل می شود

اگر تاملی در خصوص استخرهای کشاورزی صورت گیرد علاوه بر افزایش تولید محصول کشاورزی، اشتغال جوانان را از طریق تولید ماهیان گرم آبی حاصل می شود

به گزارش خبرنگار املش ما ، آب عنصر اصلی کشاورزی بویژه محصولات زارعی در استان گیلان است و همه ساله با نزدیک شدن به فصل کاشت دغدغه داشتن یا عدم داشتن آب موضوعی است که علاوه بر کشاورزان ، مسئولین را نیز درگیر خود می کند.

 

شهرستان املش که بر پایه کشاورزی بنا شده و ۳۵۰۰ هکتار شالیزار دارد از جمله شهرستان های استان گیلان به شمار می رود که با تنش آبی در فصل زراعی روبروست. همواره راهکارهای مختلفی برای عبور از تنش آبی توسط صاحب نظران ارائه می شود.

 

یکی از راهکارهای عبور از تنش آبی لایروبی به موقع استخرهای نگهداری آب کشاورزی است ، استخرهایی که در فصول سردسال، به ذخیره این مایه حیاتی اختصاص می یابد و در فصل کشاورزی به عنوان تامین کننده آب شالیزارها محسوب می شود. از طرفی دیگر حتی می توان از این استخرها برای پرورش ماهیان گرم آبی بهره برد و اشتغال جوانان را فراهم کرد.

 

۱۵ استخر ذخیره آب کشاورزی در شهرستان املش موجود است که نیازمند لایروبی و سردهنه های آن که در زلزله اخیر تخریب شده نیاز به بازسازی دارد..

 

حال اگر متولیان این امر، تاملی به چرخه اقتصادی استخرهای آب کشاورزی داشته باشند مطمئنا شاهد افزایش تولید محصولات شالیزاری ، تولید ماهیان گرم ابی و اشتغال جوانان خواهیم بود.

 

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد