کد خبر: 81478

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ - ۷:۲۷

نماینده رودسر و املش در دیدار با مدیرعامل آبفار گیلان مطرح شد؛

رفع مشکل آب شرب در روستاها با پیش بینی ۱۰ ساله

نماینده رودسر و املش در دیدار با مدیرعامل آبفار گیلان گفت:با توجه به افزایش جمعیت در روستاها پیش بینی ها برای ۱۰ سال آینده برنامه ریزی شود

به گزارش خبرنگار املش ما ، اسدالله عباسی در دیدار مدیرعامل آبفار استان گیلان که صبح شنبه در فرمانداری املش برگزار شده بود، اظهار داشت: منطقه البرز این شهرستان با توجه به وسعت زیاد و منطقه گرکرود با توجه به افزایش متقاضی دچار کمبود آب است.

 

وی ادامه داد: مسیر لوله گذاری نیاز به بازبینی و حتی بازنگری دارد چرا که در هیچ کدام از مناطق  یادشده فقدان آب نداریم بلکه کمبود آب وجود دارد.

 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس وشورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید پیش بینی ها برای ۱۰ سال آینده برنامه ریزی شود و اعتبارات لازم نیز برای این مدت زمانی تعریف و جذب شود.

 

عباسی همچنین از نیاز برخی روستاهای شهرستان به ساخت مخزن نگهداری آب اشاره کرد و اذعان داشت: در روستاهای متصل به شهر با توجه به افزایش جمعیت علاوه بر تامین آب شرب باید به موضوع فاضلاب نیز توجه ویژه ای شود.

 

در ادامه این جلسه رنج ور مدیرعامل آبفار گیلان گزارشی از امکانات آب در سطح روستاهای شهرستان املش ارائه کرد و گفت: ۱۶ حلقه چاه، ۹۶ دهنه چشمه، ۱۷۲ کیلومتر خط انتقال، ۸۵۰ کیلومتر خطوط لوله گذاری، ۱۱۳۸۰ انشعاب، ۱۳ باب مخزن هوایی و ۶۶ باب مخزن زمینی وجود دارد.

 

وی با اعلام اینکه زیرساخت آب روستایی املش خوب است ، خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ ، ۳میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای شهرستان املش تخصیص یافت و این رقم در سالجاری با ۴۵ درصد افزایش به ۴میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان رسیده است.

 

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان تصریح کرد: پیش بینی های لازم برای حفر چاه در املش صورت گرفته درصورتی که بخشداران زمین فراهم کنند آمادگی حفر چاه وجود دارد.

 

رنج ور ادامه داد: همچنین برای روستای خرشتم سایتی با مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی درنظر گرفته شده که با ایجادآن مشکل آب شرب تمام روستاهای اطراف این روستا برطرف خواهد شد.

 

 

 

گفتنی است پس از این دیدار فرماندار، نماینده مجلس و مدیر عامل شرکت آبفار استان گیلان از روند پروژه منبع آب در روستای لات سرای بخش رانکوه بازدید کردند.

 

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد