کد خبر: 81423

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ - ۷:۵۷

تلف شدن ۷۰ راس دام در آتش سوزی روستای لرود املش

۷۰ راس گوسفند در آتش سوزی روستایی ییلاقی لرود بخش رانکوه شهرستان املش درآتش سوختند و تلف شدند.

به گزارش خبرنگار املش ما ، یوسفعلی رحمتی مسئول ایستگاه آتش نشانی روستای ملکوت در تشریح این خبر گفت: در آتش سوزی شامگاه چهارشنبه ۱۵ آذرماه ، ۹واحد مسکونی و جایگاه دام بهمراه اسباب و اثاثیه زندگی و ۷۰ راس گوسفند در روستای ییلاقی لرود طعمه حریق شدند و سوختند.

 

وی ادامه داد: ساعت ۱۰:۳۰ شب چهارشنبه خبری مبنی بر آتش سوزی در روستای لرود گزارش شد ولی بدلیل عدم وجود خودروی آتش نشانی ملکوت ، یک دستگاه خودروی آتش نشانی از ایستگاه آتش نشانی پیرکوه دیلمان به محل اعزام و اقدام به خاموش کردن آتش شد.

 

مسئول ایستگاه آتش نشانی روستای ملکوت گفت: براثر اتصال سیم برق پشت بام یک واحد مسکونی انباشته شده از علوفه خشک دامی که بعنوان ذخیره زمستان نگهداری می شد؛ دچار حریق شد و به سرعت گسترش یافت.

 

رحمتی خاطرنشان کرد: وزش باد بر شدت آتش سوزی  ناشی از علوفه و ساختمان زگالی افزود و باعث سرایت سریع آن به منازل مسکونی دو طرف و جایگاه های دام اطراف این واحد مسکونی شد و شدت آن به حدی بود که اجازه خروج اسباب و اثاثیه را به ساکنان آن نداد.

 

وی تصریح کرد: به همت اهالی روستا پس از هفت ساعت تلاش از سرایت آن به سایر منازل مسکونی مجاور جلوگیری شد.

 

گفتنی است واحد آتش نشانی روستای ملکوت در سال ۱۳۸۹ راه اندازی شد و تنها خودروی این آتش نشانی از ششم اردیبهشت ماه سالجاری به پارکینگ بخشداری رانکوه به جهت تعمیرات انتقال یافته است. تعمیر خودروی آتش نشانی ملکوت ۱۰میلیون تومان اعتبار لازم دارد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد