کد خبر: 81389

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ۱۸:۲۹

۴ هکتار از جنگل های املش در آتش سوخت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری املش از مهار آتش سوزی در جنگل های این شهرستان خبر داد و گفت: در جریان این آتش سوزی چهار هکتار از جنگل های منطقه فیاب پایین تر از خرکال در آتش سوخت.

به گزارش خبرنگار املش ما ، عبدالعلی رهنما اظهار داشت : آتش سوزی در ۴ هکتار از جنگل های پوشیده از درختان راش منطقه فیاب پایین تر از خرکال در ارتفاعات این شهرستان پس از چهارساعت تلاش بی وقفه در ساعت ۱۷ امروز مهار شد.

 

وی با بیان اینکه علت احتمالی این واقعه ناگوار روشن کردن آتش برای طبخ چای و یا پخت غذا توسط دامداران منطقه پیش بینی می شود، افزود: خسارت وارده ناشی از آتش سوزی در دست بررسی می باشد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان املش با قدردانی از نیروهای عمل کننده در مهار آتش ، خاطرنشان کرد: دوازده تن از کارکنان اداری و قرق بانان این اداره در قالب سه اکیپ به منطقه اعزام شدند که دو تن از قرق بانان در حین انجام وظیفه یکی دچار خفگی سطحی بر اثر استشمام دود ناشی از آتش سوزی شد و دیگری براثر سقوط تنه یک درخت نیمه سوخته بر روی کمرش دچار آسیب دیدگی گردد و برای مداوا به بیمارستان نیکوکار املش منتقل شد.

 

رهنما ادامه داد: قرق بان اولی که دچار خفگی سطحی شده بود بصورت سطحی مداوا و مرخص شد و قرق بان دومی در حال مداوا و معاینات پزشکی است.

 

شهرستان املش بیست هزار هکتار جنگل دارد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد