کد خبر: 81261

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹ - ۵:۲۴

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان:یادواره ۱۵۰شهید «طلبه و روحانی» گیلان برگزار می شود

یادواره ۱۵۰شهید «طلبه و روحانی» گیلان برگزار می شود

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان از برگزاری یادواره ۱۵۰ شهید روحانی و طلبه و همچنین بزرگداشت روحانی مبارز« میرزا کوچک خان جنگلی » در رشت خبرداد.

به گزارش املش ما به نقل از مهر حجت الاسلام غلامحسن تسخیری صبح چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: یادواره روحانی شهید «میرزاکوچک جنگلی» و ۱۵۰ طلبه و روحانی شهید استان گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این یادواره  ساعت ۸:۳۰ صبح روز شنبه ۱۱ آذرماه جاری در مسجد سلیمانداراب شهر رشت برگزار می شود، افزود: حجت الاسلام« مجتبی ذوالنور» نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم سخنرانی می کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمینه شناساندن شهدای طلبه و روحانی استان گیلان، گفت: تا به امروز چندین جلد کتاب با موضوع شهدای روحانی به چاپ رسیده و همچنین به زودی نیز دایره المعارف شهدای روحانی و آلبوم تصایر آنها به چاپ می رسد.

وی در ادامه با بیان اینکه استان گیلان ۱۵۰ شهید طلبه و روحانی تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده است، خاطرنشان کرد: تا به امروز هفت طلبه و روحانی مدافع حرم نیز در استان شناسایی شده است.

حجت الاسلام تسخیری با اشاره به شخصیت و ویژگی های میرزا کوچک جنگلی، تصریح کرد: میرزاکوچک جنگلی نماد مجاهدت ها و استکبارستیزی مردم استان گیلان است.

وی با بیان اینکه این روحانی مبارزه با استکبار زمان خود به مبارزه پرداخت و هیچگاه دست از مبارزه و مقاومت در برابر نظام ظلم و طاغوت برنداشت، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری مردم استان گیلان همواره پرچمدار مقابله و مبارزه با استکبار بوده اند که میرزاکوچک یک نمونه از آن است.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد