کد خبر: 80936

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۷:۰۳

نماینده مخابرات گیلان در املش خبر داد:

فعالسازی فناوری دیتا بر تلفن روستایی WLL تا پایان سالجاری

نماینده مخابرات گیلان در املش از فعالسازی فناوری دیتا بر تلفن روستایی WLL تا پایان سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار املش ما ، مهندس پارسایی نماینده شرکت مخابرات گیلان در نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیک شهرستان املش گفت: با توجه به نیاز جامعه امروزی ، توسعه شبکه اینترنت در دستور کار قرار گرفت و قرار است تا پایان سالجاری بر اساس شبکه IP نصب و راه اندازی شود.

 

وی ادامه داد: عقب افتادگی هایی از سالهای گذشته در شهرستان املش در حوزه ارتباطات وجود داشت که در چندماه اخیر با تلاش مجموعه مخابرات شهرستان پیشرفت های خوبی داشتیم.

 

نماینده مخابرات گیلان به دغدغه هایی که در خصوص  WLL در جلسه مطرح شد اشاره کرد و گفت: قرار بود این فناوری فقط برای voice بکارگیری شود و با پیگیری مهندس آمویی مدیرمخابرات گیلان این فناوری به DSهای نسل ۳ ارتقاء داده شد و تا پایان امسال بستر دیتا نیز بر روی آنها فراهم می شود تا مشترکین علاوه بر ارتباط تلفن از خدمات ارتباط اینترنت نیز بهره مند شوند.

 

مهندس پارسایی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های حوزه ارتباطات که در کشور درحال اجراست گسترش فیبرنوری تا منازل مشترکین می باشد که حداقل سرعت به ۵۰ مگابایت می رسد و نیاز کاربران را در حوزه های مختلف تامین می کند.

 

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه نیاز به کمک مدیران شهرستانی داریم گفت: اگر هزینه های حفاری برعهده شهرستان ها شودسرعت در راه اندازی این پروژه چه در شهرها و چه در روستاها افزایش خواهد یافت.

 

گفتنی است در این نشست نماینده شهرستان های رودسر و املش، مدیران فناوری ارتباطات گیلان،مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری گیلان ، شرکت های ایرانسل و رایتل حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد