کد خبر: 80865

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۶ - ۲۰:۵۵

امام جمعه املش:

پیامبر گرامی اسلام(ص) بهترین و کاملترین الگو برای همه ی انسانها در همه ی زمانهاست

امام جمعه املش در یادواره شهدای روستاهای چهارده سفلی و علیا پیامبر گرامی اسلام(ص) بهترین و کاملترین الگو برای همه ی انسانها در همه ی زمانهاست.

به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمدصفری قاسم آبادی امام جمعه املش در مراسم معنوی یادواره شهدای روستاهای چهارده سفلی و علیای بخش مرکزی املش که بمناسبت ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد؛ گفت: در حالی که خدا در قرآن از پیامبر(ص) بعنوان بهترین الگو معرفی کرده ولی متأسفانه در جامعه عده ای بدنبال القاء شکاکیت در جامعه هستند.

 

وی افزود: با مطالعه تاریخ و دقت در جوامع متوجه می شویم که همیشه شخصیت های بوده و آمده اند تا مردم را به راه سعادت دعوت کنند و از مسیر شقاوت دور کنند و مایه هدایت جامعه بشری شده اند که این افراد اعمال و گفتارشان برگرفته از سیره نبوی است.

 

امام جمعه املش ادامه داد: خدا بیش از توان و قدرت او برایش تکلیف تعیین نکرده است و همه ما در زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی باید سیره پیامبر(ص) را الگو قرار دهیم و نسبت به عبادت در مسجد اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

 

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی خاطرنشان کرد: مساجد باید بسیار بیشتر از این رونق داشته باشند و از جمله سوال ها در روز قیامت در خصوص مسجد است که چه میزان برای حضور و عبادت در آن احترام قائل شدیم و شهدای ما اهل مسجد و مسجدی بودند.

 

وی تصریح کرد: پیامبر(ص) در اوج جاهلیت جامعه بشری، مسلمانان وارسته ای از جمله عمار، سلمان و .. تربیت کرد و امام خمینی(ره) هم یک موج معنویت عظیمی در جامعه ایران اسلامی ایجاد کرد و این هنر امام راحل بود.

 

امام جمعه املش گفت: با مطالعه زندگی نامه شهدا متوجه می شویم که شهدای ما به دعا و مناجات و راز و نیاز با خدا به ویژه در مساجد بسیار جدی بودند و بدنبال کسب پست و مقام و دریافت مادیات و جمع آوری مال نبودند.

 

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی با اشاره به این که هنوز بیش از از هفت هزار شهید مفقوالجسد داریم گفت: در حالی که در بسیاری از کشورهای دنیا که درگیر جنگ با کشور دیگر بودند با گذشت سالها سال هنوز برای کشته شدگان شان احترام خاصی قائلند.

 

وی اذعان داشت : اگر مدافعین حرم داوطلبانه برای مبارزه با دشمنان تکفیری به عراق و سوریه اعزام نمی شدند معلوم نبود که امروز ما در کشور چه وضعیتی داشتیم ولی خوب می دانیم که با ایثارگری و جانفشانی این عزیزان یک سیلی محکم دیگری به صورت دشمنان قسم خورده زدیم.

 

امام جمعه املش گفت: سیلی ملت ایران در مبارزه با داعش و سایر تکفیری ها به دشمن غربی، عربی و صهیونیستی به حدی محکم و شدید بود که همچنان از درد ناشی از آن گیج و سرگردانند و بدانند که این سیلی زدن های ملت ایران همچنان ادامه دارد.

 

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی در پایان سخنانش تصریح کرد: خون شهدا هرگز پایمال نمی شود و این انقلاب بدست صاحب اصلی اش خواهد رسید و بسیار جای خوشحالی است که بسیاری از سیاست مداران بزرگ دنیا نزد رهبر ما زانوی ادب می زنند.

تهیه خبر: سیامک پورجانی

ارسال دیدگاه

کسب درآمد