کد خبر: 80828

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ - ۱۸:۲۸

مراسم قرائت زیارت از بعید پیامبر اکرم (ص) در املش برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش گفت: مراسم قرائت زیارت از بعید پیامبر بزرگوار اسلام(ص) همزمان با روز وفات آن حضرت ، در مصلی امام خمینی(ره) شهرستان املش برگزار می شود.

سید عباس موسوی روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار املش ما افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ، قرار است این مراسم پیش از خطبه های نمازجمعه همزمان با سالروز وفات حضرت محمد(ص) در مصلی امام خمینی (ره) املش برگزار شود که امیدواریم همچون سال های گذشته با حضور پرشور مردم همراه باشد.

 

وی اضافه کرد:ما می توانیم با نشر و گسترش معارف اسلامی و بزرگداشت مقام پیامبر و ائمه اطهار در اشاعه فرهنگ محمدی ، علوی و مهدوی در قالب مراسمات و ادعیه خاص آن ایام ، جامعه دینی خود را برای رسیدن به کمال معنوی آماده کنیم.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی املش ادامه داد: نقش رسانه ها در برگزاری باشکوه مراسم معنوی و ایجاد شور بیشتر در آنها غیرقابل انکار است و امیدواریم رسانه ها و شبکه های اجتماعی در کنار هیئات مذهبی و نهادهای فرهنگی مسئول، مشارکت روزافزونی در اینگونه آیین ها داشته باشند.

 

به گزارش املش ما، قرائت زیارت از بعید از جمله آداب سالروز وفات پیامبر بزرگوار اسلام (ص) است که چندسالی است با شور خاصی در استان های مختلف کشور به اجرا در می آید.

پیامبر بزرگوار اسلام (ص) در بیست و هشتم ماه صفر سال یازدهم هجری در مدینه منوره وفات یافتند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد