کد خبر: 80671

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ - ۲۰:۲۳

پروژه تفکیک زباله از مبداء شهرداری املش به بخش خصوصی سپرده می شود

روابط عمومی شهرداری املش طی اطلاعیه ای نوشت: پروژه تفکیک زباله از مبداء شهرداری املش به بخش خصوصی سپرده می شود

به گزارش خبرنگار املش ما ، سال ۹۲ چند جوان املشی با راه اندازی شرکتی اقدام به تفکیک زباله های خشک و تر کردند، پس از مدتی تفکیک زباله به بیش از ۹۰درصد در این شهر رسید، آنها در ادامه مسیر خود بجای آنکه خام فروشی کنند اقدام به ایجد کارگاه تولید نویلون و نایلکس در شهر املش کردند ولی متاسفانه شهردار وقت با تمدید قرار داد برای سال بعد مخالفت کرد و مجموعه شهرداری پروژه تفکیک زباله را به دست گرفتند.

 

پروژه ای که به درستی انجام نشد تا جایی که یکی از مهمترین خواسته های شهروندان از شورای شهر و شهرداری حل معضل زباله املش شد.

 

ناصر رنجبر نیاول شهردار املش در ابتدای راه خود مهمترین ماموریتش را بر حل مشکل زباله گذاشت و تا جایی که عصر امروز شنبه روابط عمومی شهرداری در کانال تلگرامی خود از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در سطح شهر خبر داد و از پیمانکاران واجدشرایط دهوت به همکاری کرد.

 

گفتنی است هم اکنون زباله های شهری املش توسط شهرداری تفکیک میشود و حداکثر تفکیک در املش فقط به ۱۵درصد می رسد که پس از جمع آوری به کارخانه کمپوست رودسر تحویل داده می شود. از زباله های بازیافتی بدلیل عدم تفکیک مناسب ریجکتی (مواد بازگردانده ) به شهرداری تحویل میگردد که در خرشتم دفن میشود.(پس از حضور رنجبر نیاول بنا به گفته خودش ، حتی ریجکت زباله های املش توسط کارخانه کمپوست رودسر درجایی خارج از شهرستان املش دفن می شد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد