کد خبر: 79306

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ - ۵:۳۲

امام جمعه رودسر:

«داشتن ایمان به خدا، رهبری و سربازان جان برکف» عوامل پیشرفت یک نظام اسلامی است

امام جمعه رودسر گفت: «داشتن ایمان به خدا، رهبری و سربازان جان برکف» عوامل پیشرفت یک نظام اسلامی است

به گزارش املش ما به نقل از رودسریها  حجت الاسلام تقی روحانی در جمع بازیگران نمایش “آهسته صدایم کن” با موضوع دفاع مقدس در سالن شهید آوینی رودسر برگزار شده بود،اظهار داشت : نظام اسلامی سه عامل پیشرفت دارد یکی ایمان به خداست، یکی رهبری مقتدر و دیگری وجود سربازان جان برکف که جانشان را بر کف اخلاص گرفته اند تا خدشه ای به نظام نرسد.

 

وی با اشاره به ایجاد بیداری اسلامی در منطقه گفت: این بیداری اسلامی از تونس شروع شد و تا مصر ادامه پیدا کرد و حتی در مصر پرچم اسرائیل غاصب آتش کشیده شد ولی یک سال این حکومت دوام نیاورد و آن بدلیل عدم وجود رهبری بوده است.

 

امام جمعه رودسر خاطرنشان کرد: اگر در جامعه ای ایمان و رهبری وجود داشته باشد ولی سربازان جان برکفی نباشند علی (ع) هم باشد شکست می خورد، پیامبر (ص) هم باشد شکست می خورد و این تجربه در تاریخ اسلام وجود دارد، جنگ احد که با بدترین وضعیت به پایان رسید و دندان پیامبر اکرم (ص) شکسته شد و اگر سربازان جان برکفی همچون حضرت حمزه(ع) که بدن مبارکش را مثله کردن و حضرت علی(ع) که ۷۰ ضربه بر بدنش باقی ماند تا پیامبر(ص) را حفظ کنند.

 

حجت الاسلام روحانی به وجود شهدای بزرگی همچون شهید حسین پور شلمانی ، شهید حججی و شهید علیزاده رودسری اشاره کرد و گفت: اینان هزاران کیلومتر مسافت طی کردند به سوریه و عراق رفتند تا به امام زمان شان بگویند ما جان برکفیم و نمی گذاریم گلوله ای بر گنبد حضرت زینب کبری(س) آسیبی برساند واین کار را کردند که سردار سلیمانی در مراسم اربعین شهید حسین پور از نابودی داعش تا دوماه دیگر خبر داد.

 

وی در پایان از بنیاد شهید و ایثارگران که موجب برگزاری این نمایش هنری شد تقدیر کرد و گفت: این نمایش ها و این گونه برنامه برای آنست که بدانیم که چه زحمت ها و ایثارگری هایی برای حفظ این کشور کشیده شده است.

 

گفتنی است نمایش “آهسته صدایم کن” با کارگردانی«علی حلوی» صبح امروز در سالن شهید آوینی ارشاد رودسر به روی صحنه رفته بود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد