کد خبر: 79301

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ - ۵:۰۵

یادداشت

ردپای شیطان بزرگ در همه‌پرسی کردستان

ردپای شیطان بزرگ در همه‌پرسی کردستان به روشنی هویداست و مسئله‌ای نیست که قابل کتمان باشد.

به گزارش املش ما به نقل از فارس ،  مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان جمهوری اسلامی عراق در حالی دم از جدایی می‌زند که جبهه تکفیری داعشی در عراق و سوریه متحمل شکست‌های سنگین شده و در معرض نابودی‌ست و رژیم اشغالگر قدس و آمریکا با ناامید شدن از داعش در تلاش هستند تا با ایجاد فتنه‌ای جدید در منطقه به اهداف استکباری خود برسند.

ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۰۱ با بهانه از بین بردن طالبان، افغانستان را به خاک و خون کشید و دو سال بعد از آن به بهانه از بین بردن انبارهای سلاح کشتار جمعی صدام در حمله‌ای نظامی به عراق این کشور اسلامی را به اشغال درآورد تا با حضور نظامی در منطقه کشور های مخلف خود از جمله جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار گذاشته و از سویی مانع رشد فکری مسلمین در مکتب انقلاب اسلامی شود.

ولی با گذشت چندین سال از آغاز جنگ؛ آمریکا با پرداخت تاوان سنگین مجبور به فرار از منطقه شد پس از این شکست خفت بار امریکا و نابودی صدام قدرت در کشورهای اسلامی به دست مسلمین افتاده و آرامش نسبی در منطقه حکم‌فرما شد و همین آرامش نسبی فرصت مناسبی بود تا ملت‌های منطقه مجال اندیشیدن پیدا کنند که ثمره آن بیداری اسلامی و موج انقلاب‌های تاثیر گرفته از اسلام و انقلاب اسلامی ایران بود.

حال اوضاع به‌گونه‌ای شده بود که آمریکا و اسرائیل خود را بازنده‌های اصلی این میدان دیده و سعی در مهندسی بیداری اسلامی داشتند که در نتیجه آن به انحراف کشاندن انقلاب لیبی و مصر بود و در سمت دیگر منطقه مردم بحرین و عربستان در شدیدترین سرکوب استعماری و استبدادی قرارگرفتند اما موج بیداری اسلامی همچنان به مسیر خود ادامه می‌داد.

امریکا و رژیم اشغالگر قدس با سخت‌تر شدن اوضاع اقدام به ایجاد گروه تکفیری جدیدی به نام داعش در سوریه به عنوان یکی از کشورهای عضو مقاومت؛ فتنه جدیدی در منطقه ایجاد کردند تا هم افکار عمومی را از بیداری اسلامی منحرف سازند هم ملت‌های مسلمان را از عواقب نافرمانی امریکا بترسانند از طرف دیگر راه تنفس رژیم صهیونیستی که در محاصره جبهه مقاومت بود را باز کنند.

همزمان حمله رژیم آل سعود به مردم بی‌دفاع یمن و کشاندن جنگ داعش به درون کشور اسلامی عراق درراستای همین اهداف گام دیگری بود که استکبار جهانی آن را در پیش گرفت اما با فتوای مرجعیت دینی نجف اشرف و ایستادگی جبهه مقاومت و مردم بحرین و یمن طرح داعش و آل سعود نیز با شکست مواجه شد.

اکنون نوبت فتنه‌ای دیگر به نام تجزیه عراق فرا رسیده است که تخم آن سال‌ها قبل توسط سرویس های جاسوسی آمریکا و موساد کاشته شده بود آمریکا این روزها به ظاهر با برگزاری همه پرسی مخالفت می‌کند اما در پشت پرده با گسیل کردن فرستاده‌های ویژه خود برای دیدار تجزیه‌طلبان به بارزانی چراغ سبز نشان می‌دهد همچنین رژیم اشغال گر قدس از این طرح حمایت کامل کرده و پرچم این رژیم کودک‌کش در سخنرانی رسمی مسعود بارزانی برافراشته می‌شود.

بارزانی در شرایطی دم از جدایی غیرقانونی کردستان عراق می‌زند که در دنیا هیچ کشوری به طور علنی از او حمایت نمی‌کند از سویی همسایگان در شدیدترین تحریم‌ها قرار دارند و حکومت مرکزی عراق تهدید به حمله نظامی برای دفاع از تمامیت ارضی و سیاسی کشور و جلوگیری از تجزیه عراق کرده است، همچنین بسیاری از مردم کردستان و فعالان سیاسی و احزاب سیاسی این اقلیم نظیر اتحادیه میهنی با این اقدام بارزانی مخالفت کرده‌اند.

بارزانی با چراغ سبز و کمک آمریکا و رژیم صهیونیستی و البته سرکوب شدید مخالفان توسط گروهک‌های تروریستی پژاک و پ.ک.ک و بازماندگان کومله اصرار در برگزاری همه‌پرسی جدایی دارد تا اقلیم کردستان عراق را دو دستی تقدیم امریکا و رژیم صهیونیستی بکند غافل از اینکه مردم مسلمان و هوشیار عراق فریب شیطان بزرگ را نخورده و خود را گرفتار قدرت‌طلبی افرادی همچون بارزانی نخواهند کرد.

آنچه آشکار است این می‌باشد که ردپای شیطان بزرگ و رژیم اشغالگر قدس نشان از آمریکایی صهیونیستی بودن این طرح دارد تا چند روزی بیشتر برای رژیم صهیونیستی فرصت بقا بخرند ولی عجل اشغالگران غاصب فرا رسیده است و بارزانی با کوتاه‌تر کردن عمر سیاسی خویش فقط خود را سپر بلای رژیم صهیونیستی می‌کند.

انتهای پیام /۱۰۳۶/۴/ب

ارسال دیدگاه

کسب درآمد