کد خبر: 79108

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۹

سکونت بیشترین سالمند گیلان در املش

معاونت توان بخشی اداره کل بهزیستی گیلان با اشاره به جمعیت ۱۲درصدی سالمندان استان گفت:بیشترین سالمند گیلان در املش سکونت دارند

به گزارش خبرنگار املش ما ، رحیم تکاملی ماسوله در همایش تکریم از منزلت سالمندان شهرستان املش که در کانون معصومیه برگزار شده بود، گفت: جوامعی که دارای سالمند بیشتری هستند توجه بیشتر را می طلبد و براساس آمار  ۱۲ درصد جمعیت گیلان پا به سن سالمندی گذاشته اند و در بین شهرستان های این استان ، شهرستان املش مقام اول را دارد.

 

وی با بیان اینکه جوانان جامعه امروز بدلیل کم تحرکی ، دوره سالمندی سختی را سپری خواهند کرد، گفت: این نگرانی در همه دستگاه ها وجود دارد و لزوم توجه بیشتر به جوانان احساس می شود.

 

معاونت توان بخشی اداره کل بهزیستی گیلان با ابراز امیدواری از وجود کلینیک های فیزیوتراپی در شهرستان املش خاطرنشان کرد: این شهرستان در خدمات دهی به سالمندان پیشرو است و ان شالله در آینده نزدیک خدمات مراقبتی سالمندان نیز فراهم شود.

 

تکاملی تصریح کرد: ۱۶ مرکز شبانه روزی در گیلان به یکهزار و ۵۰۰ معلول تحت پوشش خدمات رسانی می کنند و  ۳۵۰ سالمند گیلانی در خانه هایشان تحت مراقبت مرکز توانبخشی گیلان قراردارند.

 

در ادامه این مراسم از ۲۰ سالمند شهرستان املش تجلیل شد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد