کد خبر: 76596

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ - ۷:۱۴

ما در اسلام و ایران آنچه در چالش بدست آوردیم در سازش با دشمن از دست دادیم

حجت الاسلام علم الهدی در یادواره شهدای کیاکلایه املش گفت: ما در اسلام و ایران آنچه در چالش بدست آوردیم در سازش با دشمن از دست دادیم به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام حسین علم الهدی از مدرسان حوزه علمیه در یادواره شهدای منطقه کیاکلایه املش که در مسجد باب الحوائج برگزارشد ، گفت: […]

حجت الاسلام علم الهدی در یادواره شهدای کیاکلایه املش گفت: ما در اسلام و ایران آنچه در چالش بدست آوردیم در سازش با دشمن از دست دادیم

به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام حسین علم الهدی از مدرسان حوزه علمیه در یادواره شهدای منطقه کیاکلایه املش که در مسجد باب الحوائج برگزارشد ، گفت: هرگاه مسلمانان به مادیات و مسائل دنیوی روی آوردند از همان زاویه اسلام ضربه خورده است و این که پیامبر گرامی اسلام(ع) و امام علی(ع) از مهربان ترین انسان ها بودند مهربانی شان در مقابل دوستان و ضعفا بوده و نه این که در مقابل دشمنان باشد.

 

وی با اشاره به مطالعه تاریخ افزود: مطالعه تاریخ کار سختی نیست بلکه شناخت تاریخ و تصمیم گیری درست در زمان حساس و درس گرفتن از تاریخ مهم است که البته همراه با دشمن شناسی باشد و از حق تا پای جان دفاع کردن مهم است که شهدای ما این ویژگی مهم و برجسته را داشتند.

 

حجت الاسلام علم الهدی ادامه داد: : چرا عده ای حقیقت را برنمی تابند و حقایق تاریخ را خوب نمی بینند و نمی فهمند و مقابله و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های دشمنان را چالش می پندارند و به غلط و اشتباه تنها راه حل مشکلات کشور را سازش با دشمن می پندارند. چرا  پیامدهای ناگوار و جبران ناپذیر ناشی از سازش با دشمن از صدر اسلام تاکنون را درک نمی کنند که چه هزینه هایی را برای جهان اسلام و کشور ایران داشته و همه ی این سازش ها ناشی از جهالت بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: ما با چالش خرمشهر و سایر شهرها را آزاد کردیم و حصر آبادان را شکستیم و مانع پیشروی منافقین در تنگه مرصاد شدیم و همه ما باید به داشته های خویش افتخار کنیم و نباید فراموش کنیم که امام راحل(ره) با استناد به آیات قرآن شعار جنگ جنگ تا رفع کل فتنه در عالم را سر داد.

 

حجت الاسلام علم الهدی تصریح کرد:  این شهدا بودند که نظام را از گزند دشمن حفظ کردند و مدافعان حرم بودند که داعش را خفه کردند و این بی انصافی است که عده ای امروز این همه جانفشانی ایثارگران دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم را زیر سوال ببرد. نباید عده ای امروز به خود اجازه دهند که کارنامه درخشان ۳۸ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی را تخطئه کنند و از آموزه های دین بعید است که اگر دشمن یک سیلی به شما زد طرف دیگر صورت خویش را نگه دار تا سیلی دیگر بزند.

استاد حوزه علمیه در پایان اذعان داشت: شهادت کار آسانی نیست و مقام بزرگی است و خوشا بحال پدران و مادران شهدا که نزد خدا و پیامبر(ص) و ائمه(ع) آبرو دارند.

خبر وتصویر: سیامک پورجانی چهارده

ارسال دیدگاه

کسب درآمد