کد خبر: 74068

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۹:۱۳

آموزش و پرورش گیلان از سیاسی کاری مسئولان رنج می برد/حوزه سیاسی استانداری عزل و نصب های تمام دستگاه ها دخالت میکند

اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز در نطق اضطراری میان دستور به مشکلات در حوزه های آموزش و پرورش ، سیاسی استانداری و ضعف عملکردی در بحران برف سخنرانی کرد. به گزارش خبرنگار املش ما ، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش پیش از ظهر امروز در صحن علنی مجلس با تقدیر از حماسه […]

اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز در نطق اضطراری میان دستور به مشکلات در حوزه های آموزش و پرورش ، سیاسی استانداری و ضعف عملکردی در بحران برف سخنرانی کرد.

به گزارش خبرنگار املش ما ، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش پیش از ظهر امروز در صحن علنی مجلس با تقدیر از حماسه باشکوه مردم ایران اسلامی در یوم الله ۲۲ بهمن گفت: این حماسه بزرگ مردمی که مرهون وحدت و همدلی اقشار مختلف بود ، یکبار دیگر یاس و ناامیدی نظام سلطه و بویژه رئیس جمهور آمریکا را بهمراه داشت.

وی با اشاره به بارش برف در چهارشنبه هفته گذشته اظهار داشت: علی رغم آنکه هواشناسی از یک هفته گذشته بارش برف را هشدار داده بود ولی بدلیل فرسودگی زیرساخت برق و کمبود تجهیزات راهداری و آماده نبودن برخی از مدیران استان گیلان ، بسیاری از مردم رشت و لاهیجان ، آستانه دچار مشکل قطعی برق و مسکوت ماندن راهها شدند و در برخی جاها قطعی برق به ۳ تا ۵ روز طول کشید.

نماینده مردم رودسرو املش در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزرای کشور ، راه و شهرسازی و نیرو گفت: چه پاسخی برای مردم و نمایندگان استان گیلان دارید ، انتظار میرود هرچه سریع تر اقدامات اساسی و عاجل را به عمل آورید و گزارش شفاف برای مردم گیلان اعلام کنید تا التیام بخش زخم آنها باشد

عباسی ادامه داد: آقای دانش آشتیانی ، وزیر آموزش و پرورش ، آموزش و پرورش استان گیلان از سیاسی کاری مسئولان رنج می برد، انقلاب اسلامی ، انقلاب فرهنگی بود و قراراست حاکمیت اسلامی زمینه اعتلای فرهنگ را فراهم کند ، معنای سخن این است یعنی سیاست باید در خدمت فرهنگ و تربیت اسلامی قرار گیرد ولی در استان گیلان، آن سیاست بیرحمانه در مقابل فرهنگ حکومت می کند ، خوب است نگاهی به انتصابات سیاسی در آموزش و پرورش کنید و ببینید نیروهای توانمند فرهنگی چگونه منزوی شده اند و سفارشی های میدان سیاسی پنهان کاری می کنند ، که در همه قضیه ها مشهود است.

وی خطاب به دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: حوزه سیاسی استانداری گیلان با دخالت همه دستگاه های اجرایی و عزل و نصب های سیاسی و تسویه حساب های سیاسی به دلیل ناکام ماندن در انتخابات ۹۴ در برخی حوزه های انتخابیه ، به دنبال جبران در شوراهای شهر و روستای سال ۹۶ است ، هشدار می دهم اگر تا آخر این هفته تکلیف وضعیت سیاسی و اجرایی استان گیلان ، بویژه شهرستان های رودسرو املش را روشن نکنید از طریق رسانه ها مدیران ناکارآمد و متخلف را معرفی و از طریق تریبون مجلس ، سناریوی طراحی معاونت استانداری گیلان را برای ایران اسلامی و گیلان سربلند منعکس خواهم کرد.

نماینده مردم رودسرو املش در ادامه سخنانش خطاب به وزیر نیرو گفت: آقای چیت چیان؛ چه کار میکنید ، سد مخزنی پلرود متوقف می باشد ، شبکه های آب رسانی به مناقصه نرفته است ، تصفیه خانه آب طول لات متوقف شده و بسیاری از روستاها و شهرهای ما فاقد آب شرب سالم می باشد، زیر ساخت های برق که در برابر بارش چندساعته برف فرو می ریزد ، ۵ شبانه روز بسیاری از مناطق روستایی و شهری گیلان محروم میشود ، پاسخ این کمبودها را چه کسی باید بدهد.

وی در پایان سخنانش خطاب به آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: بحران برف گیلان در خصوص تصمیم شما مبنی بر تفکیک راهداری و راه و شهرسازی نشان داد تصمیم عجولانه ای گرفته اید ، انتظار می رفت معاون راهداری شما آقای کشاورزیان بجای مدیر جهادی راهداری گیلان کناره گیری کند و مدیر راهداری گیلان قربانی نشود

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :2

 • رضا - املش

  تاریخ : ۲۴ - بهمن - ۱۳۹۵

  اگر امروز در کشور ما ناکار آمدی فساد اداری آسیب اجتماعی وجود دارد یکی از ریشه های جدی آن این است که ما مردم را به مشارکت در رفع این معضلات دعوت نکرده ایم بلکه دارو دسته های خود را به این عرصه آورده ایم . در انتخابات اسفند ۹۴ آقای بابک ریحانی شهردار مخلوع املش از فعالین و حامیان ….. نماینده مجلس آقای عباسی بوده و اکثر شهروندان املشی و فعالان سیاسی از این امر مطلع بوده و بر این باورند برکناری و عزل شهردار حیثیت سیاسی و اجتماعی جریان سیاسی منتسب به نماینده شهرهای رودسر و املش را در افکار عمومی خدشه دار نموده است …


  پاسخ دادن

 • فرهنگ

  تاریخ : ۲۸ - بهمن - ۱۳۹۵

  دلیل برآشفتگی آقای نماینده آنست که نتوانسته به وعده های خود عمل کند. و حتی نتوانسته از حامیان پروپاقرص (لیدر های) خود در ایام انتخابات و روی کار آمدن خویش، حمایت نماید.
  و این امر برای حال و آینده ایشان خوب نیست!


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

کسب درآمد