کد خبر: 73960

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۹:۲۳

عقب نشینی نمی کنم/اعضای شورای شهر را تهدید به رد صلاحیت می کنند

پس از انتخابات اسفند ۹۴ نخستین کاری که انجام شد برکناری رییس بیمارستان رودسر به دلیل شرکت در یک سخنرانی برای بنده بود، پس از این اتفاق سناریوی براندازی شهردار رودسر را طراحی کردنند و ایشان را نیز برداشتند! حالا هم نوبت به شهردار املش رسیده است. به گزارش املش ما طی چند روز گذشته، خبری […]

پس از انتخابات اسفند ۹۴ نخستین کاری که انجام شد برکناری رییس بیمارستان رودسر به دلیل شرکت در یک سخنرانی برای بنده بود، پس از این اتفاق سناریوی براندازی شهردار رودسر را طراحی کردنند و ایشان را نیز برداشتند! حالا هم نوبت به شهردار املش رسیده است.

به گزارش املش ما طی چند روز گذشته، خبری در خصوص عزل شهردار املش با حکم استاندار گیلان در رسانه ها منتشر شد، خبری که یونس محمودی، فرماندار املش نیز آن را در گفتگویی با خبرنگار خزرآنلاین تایید کرد. (اینجا را بخوانید) در پی انتشار خبر عزل شهردار املش از سوی استاندار گیلان، واکنش ها به این تصمیم در جناح های مختلف سیاسی متفاوت بود، در ادامه همین واکنش ها عصر دیروز،محمد احمدی پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در گفتگویی، موضوع عزل شهردار املش به دلیل آنچه که تخلفات مالی و اداری عنوان شده بود را به نماینده شهرستان املش در مجلس شورای اسلامی ارتباط داد و در ادامه همین گفتگو اظهار داشت: اسدالله عباسی در دیدار حضوری که با او داشتم، اظهار داشت قبل از برکناری ایشان به من می گفتید به او بگویم که استعفا دهد و این مسئله نیز نشانه آن بود که ایشان هم به تخلفات شهردار آگاهی داشته ولی برای حفظ آبروی جریان سیاسی وابسته به خود، برکناری او را مضر می دانست. (اینجا را بخوانید)

در همین راستا و در واکنش به اظهارات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر و املش در گفتگویی با خبرنگارخزرآنلاین ضمن تکذیب اظهارات احمدی پور، گفت: پس از انتخابات اسفند ۹۴ زمانی که دیدند انتخابات را در حوزه رودسر و املش از دست داده اند، بلافاصله سناریوای برای فرماندار انقلابی املش ترتیب دادند. فرمانداری که با توجه به سابقه جانبازی می توانست تا ۳۵ سالگی فعالیت کرده و سپس بازنشست شود را در اقدامی بلافاصله پس از انتخابات با بازنشستگی پیش از موعد کنار زدند.

وی ادامه داد: اسماعیلیان، فرماندار وقت املش به دلیل اینکه به آقای درویش، که در زمان انتخابات برای رقیب بنده کت کنده بود، اجازه عرض اندام را نداده بود، محکوم به حذف شدند.

عباسی با بیان اینکه پس از انتخابات اسفند ۹۴ نخستین کاری که انجام شد برکناری رییس بیمارستان رودسر به دلیل شرکت در یک سخنرانی برای بنده بود، اضافه کرد: پس از این اتفاق سناریوی براندازی شهردار رودسر را طراحی کردنند و ایشان را نیز برداشتند! حالا هم نوبت به شهردار املش رسیده است. سوال بنده از آقای احمدی پور این است که چرا پیش از انتخابات ۹۴ اقدامی در خصوص شهردار املش صورت نگرفت؟ دلیل این است که بلافاصله بعد انتخابات این طراحی را انجام داده اند و دلیلش این است که این افراد از رقیب بنده در انتخابات حمایت نکرده اند.

نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه بنده در خصوص این موضوع که آقای احمدی پور گفته اند بحث استعفاء پیش از برکناری را برای شهردار املش مطرح کرده ام ماجرا از این قرار بود که بنده نگفته بودم که ایشان مشکلی دارد و انصراف دهد. برای بنده نریختن آبروی یک مدیر اهمیت دارد، شهردار املش هنوز محکومیتی ندارد، چند ایراد به ایشان وارد شده که در هیات بدوی در حال بررسی است و هنوز محکومیت ایشان قطعی نشده است.

عباسی با بیان اینکه در کشورمان بیش از ۸۶۰ شهردار داریم اظهار داشت: کدام استانداری آمده و ماده ۱۳ را اعمال کرده است؟ این یک موضع سیاسی است و بنده در خصوص نامه ماده ۱۳ از سوی استاندار هیچ اطلاعی نداشته ام.

وی در خصوص اظهارات یونس محمودی که گفته بود از طریق ریاست شورای شهر املش در جریان نامه استاندار گیلان برای عزل شهردار قرار گرفته است گفت: ایشان دروغ می گویند! آقای محمودی، شما خودتان نامه های محرمانه زده اید، شما و آقای درویش تمام این کارها را انجام داده اید، این شهردار تنها مدیری بود که در املش مردمی بود و مستقل کار می کرد و چون مطیع آقایان نبود احساس کردند که انتخابات آتی شورای شهر از دستشان در رفته است! آقایان بدنبال شورای ۹۶ هستند اما کار اینها باعث شد تا همان وجهه ای که داشتند را نزد مردم از دست دهند.

نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه بنده به هیچ فرماندار و معاون استانداری اجازه برخورد سیاسی را با خود نمی دهم تاکید کرد: بنده کسی نیستم که بخواهم عقب نشینی کنم و در جریان هیچ یک از تخلفات نبوده ام، تنها در خصوص یک مورد جذب نیرو به ریحانی، شهردار املش ایراد گرفتم که ایشان گفتند جذب نیروهای شرکتی با نظر شورا صورت پذیرفته است و این تنها موردی بود که بنده در جریان آن بودم. بنده اگر با تخلفی در سطح شهرستان و استان برخورد کنم به هیچ عنوان در برابر قانون شکنان کوتاه نخواهم آمد.

وی در پایان تصریح کرد: بازهم باید تاکید کنم که نباید برخوردها سیاسی باشد، آقایان بروند با بخشداری هایی برخورد کنند که عملا و علنا از مردم برای راه انداختن کارشان پول می گیرند! بروند این بخشداران متخلف را جابجا کنند وگرنه شهردار که شورای شهر را به عنوان ناظر بالای سر خود دارد. آقایان به شورای شهر املش هم نگویند که آنها را برای انتخابات تایید نمی کنند، تایید صلاحیت کاندیداهای شورای شهر هیچ ربطی به هیات های اجرایی ندارد و نظارت بر اعضای شورا بر عهده مجلس شورای اسلامی است و شورا را تهدید نکنند که به رفتارها و برخوردهای سیاسی آنان تن بدهند.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :4

 • رضا - املش

  تاریخ : ۲۰ - بهمن - ۱۳۹۵

  به باور افکار عمومی اگر عزل شهردار بر اساس قوانین اداری صورت گرفته ااین همه سرو صدا و هیاهو معنا ندارد در ثانی اگر قانون در قبال برکناری شهردار عقب نشینی کند بایستی فاتحه آن قانون را خواند .


  پاسخ دادن

 • فرهنگ

  تاریخ : ۲۳ - بهمن - ۱۳۹۵

  حتما عقب نشینی نکنید!!!!!!!!!!

  ببینیم چه می کنید!!!!! در احقاق حق حامیان


  پاسخ دادن

 • فرهنگ

  تاریخ : ۲۳ - بهمن - ۱۳۹۵

  این دوست ما که ادعای مخالفت با برخورد سیاسی و جابجایی های مدیران شهرستان بدون اغراض سیاسی دارند، خودشان رعایت کنند حداقل.
  چرا که دیده شده است در دوره های قبل و همین چند وقت اخیر در جابجایی های مدیران شهرستانی (البته تا آنجایی که توان داشتند) با اغراض جناحی بوده و حتی با دلایل ضمنی و حتی آشکار بدنبال جابجایی مدیرانی بوده و هستند که برای ایشان فعالیت انتخاباتی نداشته اند. و در پی انتصاب عزیزانی بوده و هستند که مشخصا برایشان فعالیت انتخاباتی داشته اند و در روی کار آمدنشان نقش سازنده ای داشته اند.
  این عمل ایشان را چه بنامیم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

  انتصاب بدون اغراض جناحی؟؟؟؟؟!!!!!!!

  چرا در این سطح باید شاهد فقط ادعا باشیم؟!


  پاسخ دادن

 • دانشگاهی

  تاریخ : ۲ - اسفند - ۱۳۹۵

  شما هم کم تلاش برای براندازی مسئولین ناهمسو با خودتان (البته به عقیده خودتان و همراهان تان) نکرده اید!!!!! در این مقوله بسیار پر تلاش بوده اید. حال اینکه جوابی در خور و مثبت نگرفته اید بماند. جز در چند مورد که با اهالی بالادست شان معامله ای صورت گرفت و موفق به جابجایی شان شده اید که آن مدیران پیشین هم توانایی های خاص خودشان را داشتند اما بدلیل آنکه برایتان فعالیت انتخاباتی نداشتند، غیر همسو تشخیص داده شدند و برکنار گشتند.

  در این راستا موفق باشید!


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

کسب درآمد