کد خبر: 73795

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۶:۰۰

امام خمینی مستضعفین جهان را از خفتگی در آورد/ فروپاشی آمریکا در حال اتفاق افتادن است/ اشرافی گری از عوامل غفلت راه امام است

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به فروپاشی آمریکا که از ثمرات انقلاب اسلامی است، گفت: امروزه فقط یازده هزار مقاله برای فروپاشی آمریکا وجود دارد و بی شک فروپاشی آمریکا در حال اتفاق افتادن است به گزارش املش ما ، حجت الاسلام والمسلمین مصلحی، وزیر اسبق اطلاعات، ظهر امروز در جمع اساتید دانشگاه های استان […]

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به فروپاشی آمریکا که از ثمرات انقلاب اسلامی است، گفت: امروزه فقط یازده هزار مقاله برای فروپاشی آمریکا وجود دارد و بی شک فروپاشی آمریکا در حال اتفاق افتادن است

به گزارش املش ما ، حجت الاسلام والمسلمین مصلحی، وزیر اسبق اطلاعات، ظهر امروز در جمع اساتید دانشگاه های استان گیلان در دانشکده پرستاری رشت، با اشاره به اهمیت تاریخ برای ادامه مسیر و با بیان اینکه امروزه هدف از گرامیداشت دهه فجر به منظور مشخص کردن مسیر هدایت است، گفت: امروز برخی می گویند گذشته، گذشته است و نیازی نیست مدام از آن صحبت شود، اما باید توجه داشت که یک سوم قرآن کریم تاریخ است، البته متاسفانه تفاسیر موجود از تاریخ نتوانسته اند، همان طور که قرآن بیان کرده، تجزیه تحلیل نمایند.

 

مصلحی هدف از بیان تاریخ در قرآن را سه مورد دانست و اظهار داشت: هدف اول از بیان تاریخ در قرآن تعقل در آن است. یعنی با مطالعه تاریخ، عوامل شکست و موفقیت در حوادث مختلف تجزیه و تحلیل شود.

 

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی تاریخ را پیش روی خود قرار داده بود و براساس آن تصمیم گیری می نمود، افزود: دشمن در ابتدای انقلاب ، امام و انقلاب را به مانند سایر انقلاب ها می دانستند، اما وقتی تصمیمات امام را مشاهده کردند، متوجه شدند که امام برای تمام روزها و برنامه ها طرح و ایده دارد و این طرح ها براساس تعقل در تاریخ گرفته می شد.

 

مصلحی هدف دوم از بیان تاریخ در قرآن را عبرت دانست و افزود: باید در انقلاب ها و وقایع مختلف نگاه کرد و دید که شخصیت ها چه نقشی ایفا کرده اند. به طور مثال زبیر که جزء سردارهای بزرگ جنگ های پیامبر(ص) است، با سرمایه گذاری دشمن، یهود و صهیونیست در تاریخ، کارش به جایی می رسد که برای ییلاق و قشلاق کردن، فقط چند کاروان طلا و جواهراتش را جابجا می کند.

 

وی افزود: همین زبیر اولین کسی بود که با امیر المومنین بیعت کرد، ولی از آنطرف اولین کسی هم بود که فتنه جمل را به راه انداخت. در فتنه ۸۸ هم همین اتفاق افتاد و زبیریان همین کار را کردند.

 

وزیر سابق اطلاعات در ادامه با اشاره به اینکه هدف سوم از بیان تاریخ در قرآن بهره برداری از تاریخ برای به حرکت درآوردن احساسات است، گفت: حرکت اربعین یک نوع از به راه انداختن احساسات است.

 

مصلحی افزود: در راهپیمایی اربعین امسال یکی از دانشگاه های بزرگ آمریکا، حدود ۵۰۰ دانشجو را با برنامه ریزی سازمان سیا به میان راهپیمایی اربعین فرستاد و حدود ۵۰ سوال به آنها داد تا از مردم بپرسند. آنها در جمع بندی پاسخ های مردم گفتند، جمعیتی که با این احساسات به سمت کربلا می رود، بزرگترین خطر جهانی برای آمریکا است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه حضرت زینب و امام سجاد(ع) بعد از شهادت امام حسین(ع) در مسیری که به سمت اسارت می روند از این ۳ هدف تاریخ در قرآن دقیقا استفاده می کنند، گفت: در دروازه کوفه، که مخاطبش کوفیان هستند و اکثرشان از سرداران در جنگ ها بوده اند،  سخنرانی عبرتی می کنند، به نوعی که برادر ابن زیاد از این سخنان به خود می آید و به برادرش می گوید، ای کاش مادرمان تو را به دنیا نمی آورد.

 

وی با اشاره به اینکه حضرت زینب و امام سجاد از کوفه به شام که بنی امیه در آنجاست؛ می آیند، سخنشان به صورت تعقلی است، افزود: زمانی که کاروان اسرا به مدینه می رسد، زینب کبری و امام سجاد به صورت احساساتی سخنرانی می کنند، چون در مدینه شناخت دقیق نسبت به اهل بیت وجود دارد.

 

وزیر اسبق اطلاعات با اشاره به جمع بندی یکی از افراد سازمان سیا در مورد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)، گفت: این فرد می گوید؛ مستضعفین عالم یک جمعیت خفته اند که دنبال رهبر می گردند و با پیدا کردن رهبری از خفتگی بیرون می آیند و امام خمینی مستضعفین جهان را از خفتگی در آورد.

 

مصلحی با اشاره به اینکه امام در صحیفه نور در بیان کلمه مستضعفین، تمام مستضعفین جهان را مخاطب قرار می دهد، خاطر نشان کرد: امام با انقلاب سه هدف، ایجاد حکومت اسلامی در ایران، بیداری در دنیای اسلام و زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) را دنبال می کرد.

 

وی افزود: حکومت اسلامی امروزه با همه مشکلات و دشمنی ها بعد از ۳۸ سال در حال جریان است و بیداری اسلامی نیز در سراسر جهان روز به روز در حال افزایش است. هرچند برای این کار درحال هزینه هم هستیم. اما راهپیمایی اربعین و افزایش فروش کتاب های نهضت امام حسین(ع) در جهان نشان از بیداری اسلام در جهان است.

 

مصلحی تصریح کرد: پرچم امام زمان(عج) در روایات یالثارات الحسین است و وقتی امام ظهور کند بر طبق روایات دست در ورودی کعبه خواهد کرد و صدایش را به همه مردم جهان می رساند، امری که در گذشته شاید به معجزه شبیه بود، اما امروزه با افزایش شبکه های اجتماعی و تبدیل شدن جهان به یک دهکده، خیلی راحت امکانپذیر است.

 

وزیر سابق اطلاعات در ادامه با اشاره به فروپاشی آمریکا که از ثمرات انقلاب اسلامی است، گفت: امروزه فقط یازده هزار مقاله برای فروپاشی آمریکا وجود دارد و بی شک فروپاشی آمریکا در حال اتفاق افتادن است اما باید توجه داشت که این فروپاشی در آمریکا بعنوان مرکز سرمایه داری دنیا، به زودی اتفاق نمی افتد و کمی طول خواهد کشید.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه سخنان مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد سال گذشته در مرقد امام خمینی به عنوان سخنان عطفی و کلیدی بوده است، گفت: مقام معظم رهبری در آن سخنرانی یکی از طراحی های جدید دشمن را دو پروژه تحریف و نفوذ بیان کردند و در طی سخنان بعدی خود به تبیین این دو پروژه پرداختند.

 

مصلحی تصریح کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند؛ اگر راه امام را گم کنیم، یا نسبت به راه امام غفلت و یا اینکه عمدا راه امام را کنار بزنیم، ملت ایران سیلی خواهد خورد.

 

وی  با اشاره به اینکه از عوامل غفلت راه امام در نسل اول انقلاب ، اشرافی گری و بخل است، گفت: یک عده راه افتادند به خاطره گویی از امام که این خاطره ها برای تحریف امام بود و خیلی از شبکه های ماهواره ای بر روی این خاطره ها مانور دادند.

 

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه نفوذ  به دو صورت موردی و جریانی است، اظهار داشت: نفوذ موردی یعنی جاسوس کردن طرف، به منظور ترور فیزیکی، مثل انفجار دفتر نخست وزیری و ترور دانشمندان هسته ای

 

وی یک نوع از ترور را، ترور شخصیتی بیان کرد و گفت: در ترور شخصیتی، نظام فکری شخصیت را بهم می ریزند، به طور مثال دشمن با قرار دادن مهدی هاشمی در کنار منتظری این ترور را انجام داد. تیم مهدی هاشمی به سیا وصل بودند و حتی خروج فایل صوتی منتسب به منتظری که چندی قبل اتفاق افتاد، به وسیله همین تیم مهدی هاشمی انجام شد.

 

مصلحی سیطره سازمان جاسوسی آمریکا و انگلیس را بر روی سروش بعنوان یک متفکر و دانشمند و کدیور بعنوان یک آخوند انقلابی را از سرمایه گذاری های دیگر دشمن برای ترور شخصیتی دانست.

 

وی تاکید کرد: دشمن در نفوذ موردی گاهی با یک سرمایه گذاری ده یا پانزده ساله، شخصی را به مراکز قدرت می رساند. به طور مثال معاویه را یهود و صهیونیست سرمایه گذاری می کنند و تا جایی او را بزرگ می کنند که برخی معاویه را کاتب وحی می خوانند و او طی ۲۱ سال بر تمام دنیای اسلام حکومت کرد.

 

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به نفوذ جریانی گفت: در نفوذ جریانی، دشمن برای اشتباه محاسباتی در بین سه حوزه مردم، نخبگان و مسئولان سرمایه گذاری می کند.

 

وی در انتها با اشاره به اینکه بیان وجود گزینه نظامی روی میز توسط آمریکایی ها به خصوص در حین مذاکرات هسته ای، نمونه ای از ایجاد اشتباه محاسباتی بین مسئولین بوده است؛ گفت: به طور مثال آقای ظریف در یکی از سخنان خود می گویند که آمریکا با یک دکمه همه کشور را نابود می کند و این یک اشتباه محاسباتی بزرگ است.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد