کد خبر: 73618

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۵:۱۳

«زیپی لیونی» از بیم دستگیر شدن سفر خود به بروکسل را لغو کرد

وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی از بیم دستگیر شدن به عنوان «جنایتکار جنگی» سفر خود به پایتخت بلژیک را لغو کرد. به گزارش املش ما به نقل از فارس ، «زیپی لیونی» وزیر خارجه سابق رژیم اسرائیل که قرار بود به بروکسل، پایتخت بلژیک سفر نماید به دنبال ترس از دستگیر شدن از سوی مقام‌های […]

وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی از بیم دستگیر شدن به عنوان «جنایتکار جنگی» سفر خود به پایتخت بلژیک را لغو کرد.

به گزارش املش ما به نقل از فارس ، «زیپی لیونی» وزیر خارجه سابق رژیم اسرائیل که قرار بود به بروکسل، پایتخت بلژیک سفر نماید به دنبال ترس از دستگیر شدن از سوی مقام‌های قضایی این شهر و به دلیل اتهام وارد برخود به عنوان جنایتکار جنگی، سفر  مذکور را لغو کرد.

به نوشته روزنامه «بلفاست تلگراف» لیونی که خلال سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ وزیر خارجه دولت «ایهود اولمرت» نخست وزیر اسرائیل بود قرار بود روز دوشنبه وارد بروکسل شود تا در نشستی  شرکت کند.

بعد از این‌که دفتر دادگستری این شهر اعلام کرد که لیونی با یک فقره شکایت از سال ۲۰۱۰ مواجه است و مقام‌های مرتبط  برای ادامه تحقیقات در این زمینه مجبور به بازداشت و بازجویی او هستند سفر خود را لغو کرد.

نام لیونی از سوی یک گروه هوادار فلسطینی‌ها  به دلیل نقش داشتن در عملیات ضد حماس موسوم به «سرب گداخته» در کرانه باختری و بین دسامبر ۲۰۰۸ تا ژانویه ۲۰۰۹ در دادگاه بروکسل ثبت شده است.

در این عملیات که علیه نیروهای مقاومت حماس صورت گرفت حدود ۱۴۰۰ فلسطینی شهید شدند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد