کد خبر: 73521

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۴:۳۷

اختصاص اعتبار برای موزه باستان شناسی و مردم شناسی شرق گیلان در املش

موزه باستان شناسی و مردم شناسی شرق گیلان در املش پس از ۲۶ ماه از مصوبه آن تخصیص اعتبار شد. به گزارش خبرنگار املش ما ،همایش املش شناسی که در آبان ماه سال ۱۳۹۳ در کانون معصومیه برگزار شد مصوباتی بهمراه داشت که می توان ساخت موزه باستان شناسی و مردم شناسی شرق گیلان را در […]

موزه باستان شناسی و مردم شناسی شرق گیلان در املش پس از ۲۶ ماه از مصوبه آن تخصیص اعتبار شد.

به گزارش خبرنگار املش ما ،همایش املش شناسی که در آبان ماه سال ۱۳۹۳ در کانون معصومیه برگزار شد مصوباتی بهمراه داشت که می توان ساخت موزه باستان شناسی و مردم شناسی شرق گیلان را در املش از مهمترین آنها بیان داشت.

مصوبه ای که قرار بود به همان زودی ها اجرایی شود ، ۲۶ ماه طول کشید و بالاخره چندصباحی پیش توانست اعتبار جذب کند.

قاسم قنبری در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما از تخصیص اعتبار ۳٫۵ میلیاردریالی برای ایجاد موزه خبر داد و گفت: در مجموع پنج میلیاردو ۵۳۰ میلیون ریال اعتبار از منابع مختلف برای اجرای پنج پروژه در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان املش اختصاص یافته که قسمت اعظم آن برای ایجاد موزه می باشد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان املش افزود: ۶۸۰ میلیون ریال برای تجهیز و تعمیر پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی شهرستان املش، پانصد میلیون ریال برای محوطه سازی بقعه متبرکه سرتربت در ییلاقات بخش رانکوه، پانصدو پنجاه میلیون ریال برای کاوش های باستان شناسی املش و ۳۰۰ میلیون ریال هم برای معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان املش اختصاص یافته است.

گفتنی است در اولین جلسه ستاد تسهیلات خدمات سفر شهرستان که ۲۳ تیرماه سال جاری برگزار شده بود، از نداشتن پایگاه اطلاع رسانی و عملکرد ضعیف میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان گلایه کرد و گفته بود: این شهرستان باید باتوجه به وضعیت خوب گردشگری و توریست‌پذیری مورد توجه بیشتر مسئولین میراث فرهنگی قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد