کد خبر: 73400

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۱۸:۵۵

خناسانی که تا دیروز آبروی هاشمی را می بردند، امروز سنگ صبورش شده اند

امام جمعه املش در خطبه های نماز جمعه با تقدیر از حضور مردم انقلابی ایران اسلامی در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی گفت: همه افرادی که به آقای هاشمی نقد می کردند اولین کسانی بودند که آمدند و زیر تابوت ایشان را گرفتند مبادا که خناسانی که تا دیروز آبروی هاشمی را می بردندو امروز سنگ […]

امام جمعه املش در خطبه های نماز جمعه با تقدیر از حضور مردم انقلابی ایران اسلامی در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی گفت: همه افرادی که به آقای هاشمی نقد می کردند اولین کسانی بودند که آمدند و زیر تابوت ایشان را گرفتند مبادا که خناسانی که تا دیروز آبروی هاشمی را می بردندو امروز سنگ صبورش شده اند زیر تابوت ایشان را بگیرند

به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در خطبه های نمازجمعه امروز املش پس از دعوت همگان به تقوای الهی، اظهار داشت : حضور پرشور مردم در مراسم تکریم آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مصلی امام خمینی(ره) روز گذشته برگزارشد قابل تقدیر و تشکر است و ان شاء الله این مراسمات کمکی برای ترفیع درجات معنوی ایشان باشد.

وی ادامه داد: هاشمی بود و انقلاب و سالهای پرفراز و نشیب که هرانقلابی باید آن را طی کند، انقلاب شخصیت های زیادی پرورش داد که به عنوان رویش های انقلاب می شناسیم که با توان شان در خدمت انقلاب شدند. یکی از این شخصیت ها ، هاشمی بود ، شخصیتی که رهبر انقلاب در اطلاعیه تسلیتش وی را انسانی تیزهوش و باذکاوت معرفی کرد. یکی از شاخصه های آن مرحوم سیاست قوی و تیزبینی شان بود که امام خمینی(ره) به آن همواره تاکید داشتند.

امام جمعه املش با بیان اینکه در کار اجرایی هم نقطه قوت وجود دارد و هم نقطه ظعف، گفت: انسانی که منصف باشد برای اینکه به جریان انقلابی کمک کند با نقد ضعف را اعلام میدارد. مسئله اینجاست برخی افراد زمانی بر آقای هاشمی (ره) نقد می کردند و نقدشان را در کتابی به عنوان عالیجناب سرخپوش می نوشتند که در همین مملکت و از دولتمردان بودند ،کتاب شان  ۱۵۵ هزار نسخه چاپ شد ، تجدید چاپ شد ، در تمام کشور پخش کردند و به دنبال بردن آبروی آقای هاشمی بودند. اما وقتی این کتاب عالیجناب سرخپوش را می بینی ، سراسرش توهین، سراسرش نامردی بود، در همه حوزه ها به این شخصیت وارد کردند و امروز می آیند سنگ صبور آقای هاشمی می شوند ، مدافع آقای هاشمی می شوند ، کدام را باید باور کرد.

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی خاطرنشان کرد: دستمریزاد به نیروهای انقلاب ، همه افرادی که به آقای هاشمی نقد می کردند اولین کسانی بودند که آمدند و زیر تابوت ایشان را گرفتند که مبادا خناسان که دل در گرو انقلاب ندارند بیایند و زیر تابوت ایشان را بگیرند. احسنت بر شما مردم وفادار که همواره با حضور بصیر خود به همه دنیا فهمانده اید که قاعده بازی سیاست ایران با قواعد سیاسی دنیا فرق دارد و این را به همگان فهمانده اید که حتی نقدی داشته باشید هرگز یار رهبر و انقلاب را به هیچکسی نمی فروشید.

وی به سالروز امامت جمعه رهبر انقلاب در ۲۴ دی ماه ۱۳۵۸ اشاره کرد و اظهار داشت: آیت الله منتظری یک سال امام جمعه تهران بود و پس از آن بدلایلی استعفا داد و شخص دیگری جایگزین ایشان شد، وقتی آیت الله منتظری انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای را از سوی امام (ره) برای امامت جمعه تهران دید احسنت به این انتخاب گفت.

امام جمعه املش در ادامه به داستان دو پادشاه پهلوی اشاره داشت و گفت: رضاخان به کمک انگلیسی ها به حکومت رسید و پس از چندسال که برای شان کار کرد ، با چه فلاکتی از ایران رفت، با چند ساک و قایقی ابتدا به هندوستان رفت که آنها وی را نپذیرفتند و بعد با همان قایق به سمت آفریقاجنوبی عزیمت کرد. محمد رضا هم که خدمه انگلیس و آمریکا و اسرائیل بود ، در سال ۵۷ خودش کشور را ترک گفت و با آنکه برای آمریکائی ها آنهمه خدمت عرضه کرده بود آنها وی را نپذیرفتند و به گوشه ای از مصر رفت و براثر سرطان از بین رفت.

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی تصریح کرد: شاه با همه بدی هایش رفت، اما مسئولین مملکتی، بزرگان، کارگزاران نظام ما چه داریم که در فردای قیامت در خدمت خدا عرضه کنیم، ظلم نکنید ، این قاعده هست هرکسی ظلم کند خدا از ظالم نمی گذرد از خون مظلوم نمی گذرد. امروز حقوق های نجومی ظلم است ، رانت خواری ظلم است ، انحصارطلبی و قاچاق کالا ظلم است، انتصاب مدیران نالایق ظلم است.

وی در پایان با اشاره به بازدیداز یکی از کارخانجات سطح شهرستان املش گفت: این کارخانه اگر راه اندازی شود، بصورت مستقیم ۵۰۰ نفر را مشغول به کار میکند و ۸۰ درصد مشکل اشتغال منطقه حل می شود. این سرمایه گذار الان نیاز به کمک دولت دارد ، ما وقتی سرمایه گذار در کشور داریم که نباید منتظر سرمایه گذار خارجی باشیم، از مسئولین می خواهم دست این سرمایه گذار را بگیرند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد