کد خبر: 73284

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۷:۴۴

شن برداشتی از رودخانه ها باید در خدمات عمرانی استفاده شود

معاون استاندارگیلان در گفتگوی تلفنی ساعت ۲۰شبکه باران گفت: شن برداشتی از رودخانه ها باید در خدمات عمرانی استفاده شود به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت شعبانپور در گفتگوی خبری ساعت ۲۰ شبکه باران که با حضور فرماندار املش برگزار شده بود، اظهار داشت : کارگروهی برای پایش ساماندهی رودخانه ها و همچنین شورای قضایی […]

معاون استاندارگیلان در گفتگوی تلفنی ساعت ۲۰شبکه باران گفت: شن برداشتی از رودخانه ها باید در خدمات عمرانی استفاده شود

به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت شعبانپور در گفتگوی خبری ساعت ۲۰ شبکه باران که با حضور فرماندار املش برگزار شده بود، اظهار داشت : کارگروهی برای پایش ساماندهی رودخانه ها و همچنین شورای قضایی در این خصوص در استانداری تشکیل شده است و  این موضوع مهم در آن پرداخته می شود.

معاون استاندار گیلان افزود: یکی از علل برداشت شن از رودخانه ها ، ساماندهی آنهاست چرا که اگر ساماندهی نشود موجب تغییر مسیر رودخانه و ایجاد سیلاب می کند و براساس مجوز های صادر شده ، شن برداشتی باید در خدمات عمرانی تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان املش دو رودخانه بزرگ کیارود و شلمان رود وجود دارد ، گفت: دبی آب این دو رودخانه ۱۰۰ مترمکعب بر ثانیه است و هیچ مجوزی برای برداشت از رودخانه کیا رود صادر نشده است.

شعبانپور خاطرنشان کرد: مجوز صدور برداشت شن از بستر رودخانه ها توسط صنعت ، معدن و تجارت صادر می گردد و در این مسیر از ۷ الی ۸دستگاه دیگر استعلام گرفته می شود.

معاون استاندار گیلان تصریح کرد: شورای قضایی که در استانداری تشکیل شده با کسانی که بخواهند رودخانه ها را تخریب کنند برخورد قاطع می کند.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

  • صادقی - املش

    تاریخ : ۲۱ - دی - ۱۳۹۵

    برداشت غیر مجاز و بدون مجوز شن و ماسه چند سالی است که از رودخانه شلمان رود واقع در محله کیازنیک املش بی محابا و بدون وقفه توسط عده ای سودجو و فرصت طلب ادامه داشته و تمامی دستگاههای ذیربط هم از این امر اطلاع داشته ونظاره گر آن می باشند وجرات برخورد با متخلفین را ندارند و افکار عمومی مردم هم از بی خیالی و بی تفاوتی مسئولین شهرستان املش در شگفت بوده و به بی تفاوتی دستگاههای نظارتی در حیف و میل بیت المال منتقد و معترضند .


    پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

کسب درآمد