کد خبر: 73221

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۷ - ۲۰:۳۳

در حوزه ورزش و تربیت بدنی مشکلات بزرگی وجود دارد /جهش بزرگ تولید علم باید در تمام رشته ها صورت پذیرد

خطبه های نماز جمعه امروز املش به امامت حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد. به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در خطبه های نماز جمعه امروز املش با تبریک فرارسیدن میلاد پرنور و برکت امام حسن عسکری(ع) ، گوشه ای از […]

خطبه های نماز جمعه امروز املش به امامت حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در خطبه های نماز جمعه امروز املش با تبریک فرارسیدن میلاد پرنور و برکت امام حسن عسکری(ع) ، گوشه ای از زندگی ایشان را تشریح کرد و گفت: علمای بزرگی در دوران امامت ایشان پرورش یافتند و کتاب های برجسته ای توسط شاگردان ایشان به نگارش درآمد.

وی افزود : در هفته ای که پیش رو داریم سالروز شهادت حضرت فاطمه معصومه (س) قرار دارد، یکی از خصوصیات ایشان فضیلتی است که خداوند به ایشان داده که یکی سه ضلع ولایت بودن ایشان است (پدرشان امام، برادرشان امام و برادرزاده ایشان نیز امام بودند) و دیگری کرامت های اخلاقی و علمی ایشان بود. امام موسی بن جعفر (ع) بیست و اندی اولاد داشتند که در فرزندان پسر ، امام رضا(ع) و در فرزندان دختر ، حضرت معصومه(س) جلوه خاصی دارند.

امام جمعه املش به جایگاه قم اشاره داشت و اظهارداشت:در قرون متوالی حرم حضرت معصومه (س) پناهگاه علمای شیعه بوده است و بسیاری از مکاشفات و گره های علمی از پناه گرفتن به حرم آن بانوی کریمه گشایش داشته است.

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی ادامه داد: ۱۷ دی ماه سال ۱۳۴۶ سالروز شهادت جهان پهلاون تختی ، ورزشکار و پهلوانی به سوی خالق هستی شتافت که به حضرت امیرالمونین علی(ع) اقتدا کرده بود، که الان روحیه پهلوانی اش زبان زد عام و خاص است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش و تربیت بدنی مشکلات بزرگی وجود دارد ، از مسئولین میخواهم با آنکه این سازمان مشکلاتی دارد ، خودشان ایجاد مشکل نکنند،مسئولین رده بالای کشور هم نگاه ویژه ای به مسائل ورزش و جوانان داشته باشند و در شهرستان نیز از فرماندار و شهردار محترم میخواهم از آقای تابار رئیس اداره ورزش وجوانان املش حمایت داشته باشند چرا که تلاش بسیاری برای تقویت ورزش شهرستان داشته و دارند.

خطیب جمعه املش تصریح کرد : یکی از تاجرین شهر اعلام آمادگی در خصوص ساخت زورخانه را دارد و گفته اند درصورت مهیا شدن زمین ، این مکان را با هزینه شخصی خواهم ساخت.

وی به فرمایشات رهبر انقلاب در جمع نخبگان بسیجی دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد و اظهارداشت : بحث تولید علم که توسط رهبر انقلاب مطرح شده باید جدی تر گرفته شود ، در ۱۵ سال گذشته جهش بزرگی در تولید علمی جهان توسط دانشمندان ایرانی گرفته شد و اسم ایران اسلامی در زمره چند کشور برتر جهان قرار گرفت، این جهش بزرگ باید در تمام رشته ها صورت پذیرد و دانشجوی نخبه ایرانی با تراز انقلاب اسلامی در جهان بدرخشد و هم روحیه تدین را در خود قوی کند و هم آرمان های انقلاب را بسط و گسترش دهند.

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی ادامه داد: آمریکا پیشرفته ترین کشوری علمی جهان محسوب می شود و با آنکه بسیاری از قله های علمی جهان را فتح کرده است ولی خلاء دارد ، مسئله خشونت در این کشور حل نشده است ، در حوزه موالید بنا بر آمارهای خودشان پدر یک سوم نوزادانی که متولد می شوند معلوم نیست.

امام جمعه املش در ادامه خطبه های نماز جمعه گفت: هدف انقلاب ما تعالی فکری و فرهنگی بوده است ، چه در زمان امام (ره) و چه در زمان حاضر(رهبری انقلاب) همواره موانعی برای انقلاب ایجاد شده است یکی از سخت ترین موانع روحیه و اندیشه غرب گرایی است که در برخی ها نهادینه شده است، شاید در مسئولین هم باشد. در کشوری که ام القرای جهان اسلام است این بزرگترین مانع می تواند محسوب بشود.

وی با بیان اینکه ۳۷ سال از انقلاب می گذرد ، اذعان داشت : در شرایط تثبیت انقلاب اسلامی مان وجود داریم ، چرا این چه جنگی است در فضای مدیریتی ایجاد شده چرا در میدان دشمن نقش ایفا می کنید، برخی از مسئولین، غافل هستند ،چرا به هم تهمت اختلاس میزنید، چرا به دنبال سست کردن اتکا مردم به انقلاب هستید، این رو باید خود آقایان حل کنند . مردم ما در ۳۷ سال پس از انقلاب ثابت کردند ایمان عمیقی به انقلاب دارند و در مسائل سیاسی با بصیرت شان همواره چند قدم جلوتر از مسئولین هستند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد