کد خبر: 73091

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ - ۲۰:۱۴

توسعه گیلان به راه اندازی صنایع تبدیلی محصلات کشاورزی است

امام جمعه املش با بیان اینکه استان گیلان به محور کشاورزی معروف است ، اظهار داشت : باید برای توسعه گیلان از راه اندازی صنایع تبدیلی کمک بگیریم. به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در جلسه فرمانداری املش اظهار داشت : اگر به تاریخچه گیلان نگاهی بیاندازیم به حضور و […]

امام جمعه املش با بیان اینکه استان گیلان به محور کشاورزی معروف است ، اظهار داشت : باید برای توسعه گیلان از راه اندازی صنایع تبدیلی کمک بگیریم.

جلسه فرمانداریبه گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در جلسه فرمانداری املش اظهار داشت : اگر به تاریخچه گیلان نگاهی بیاندازیم به حضور و نفوذ گیلانی ها در دوران مختلف تاریخ در دربار ها و حکومت ها پی خواهیم برد. گیلان همواره چهارراه توسعه بوده و دروازه ای برای وصل به جهان بشمار می رفته است

 

وی ادامه داد: با آنکه صاحب تمدن های بزرگ فرهنگی بوده و هستیم اما ایراداتی بر ما گیلانی ها وارد است و با آنکه انسان های قدرت مندی در حکومت ها حضور داشته اند ولی موفق به بهره مندی از فضای دراختیارشان نشده اند.

 

 

امام جمعه املش خاطرنشان کرد: وقتی به زندگی  حضرت آیت الله حبیب الله  املشی نگاهی می اندازیم ، به اسامی شاگردان بزرگی همچون شیخ فضل الله نوری برمیخوریم که این نشان از جایگاه ایشان در جهان اسلام دارد و وقتی به ایشان رجوع میشود در باب فقاهت و اجتهاد ایشان به میرزای شیرازی ارجاع می دهند.

 

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی با بیان آنکه باید ایراداتی که برما وارد است را خودمان حل کنیم ، گفت: ما هنوز نتوانسته ایم کریدور شمال جنوب را راه بیاندازیم و وقتی محور توسعه استان را از مسئولین و اقضار مختلف پرس و جو می کنیم ، کشاورزی را محور توسعه می دادند. درصورتی که ما در بخش کشاورزی ۱۲ میلیون هکتار در گیلان زمین کشاورزی براساس جمعیت کم داریم.

 

وی اذعان داشت: باتوجه به همسایگی با سه کشور بزرگ باید صنایع تبدیلی در سراسر استان فعال بود که نیست و این جای تاسف دارد. وجب به وجب استان گیلان پر برکت است ولی در بهره مندی از آن عاجز و ناتوانیم و این ایراد به خود ما گیلانی هاست.

 

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد