کد خبر: 73077

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱۸:۰۸

در فتنه ۸۸ پیدا کردن راه حق و باطل بسیار سخت بود/نباید پرونده فتنه را بسته شده دانست

حجت الاسلام روانبخش در اجتماع طلایه داران بصیرت گفت در فتنه ۸۸ پیدا کردن راه حق و باطل بسیار سخت بود ، فتنه تمام شدنی نیست و نباید پرونده فتنه را بسته شده دانست  به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام قاسم روانبخش در مراسم اجتماع طلایه داران بصیرت که به مناسبت ۹دی عصر چهارشنبه در […]

حجت الاسلام روانبخش در اجتماع طلایه داران بصیرت گفت در فتنه ۸۸ پیدا کردن راه حق و باطل بسیار سخت بود ، فتنه تمام شدنی نیست و نباید پرونده فتنه را بسته شده دانست 

روانبخشبه گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام قاسم روانبخش در مراسم اجتماع طلایه داران بصیرت که به مناسبت ۹دی عصر چهارشنبه در مصلای امام خمینی(ره) املش برگزارشده بود، گفت: ۹دی ماه از جهاتی از ۲۲ بهمن مهمتر و با ارزش تر است برای قیاس این دو روز بزرگ باید به جنگ های دوران امام علی (ع) پرداخت.

 

عضو هیات علمی موسسه پژوهشی حضرت امام راحل گفت: تلاش مجاهدان در جنگ های جمل ، نهروان و صفین چند برابر بالاتر و ارزشمندتر از جنگ های احد و سایر غزوات زمان پیامبر (ص) است زیرا که جنگ های زمان پیامبر (ص) ، نیروهای جبهه مقابل از بت پرستان و کفار و مشرکان قریش بودند ولی در جنگ های زمان امام علی (ع) طرف مقابل سپاه اسلام کسانی بودند که سوابق درخشانی در زمان پیامبر (ص) داشتند که نیاز به بصیرت ، صبر و استقامت مطرح بود.

 

وی ادامه داد : در زمان جکومت علی (ع) بسیاری جنگ را رها کردند و فقط آنهایی که اهل بصیرت بودند امام را همراهی نمودند. حال اگر مقایسه ای بین این دو واقعه تاریخی را بررسی کنیم پی خواهیم برد که انقلاب وقتی در ۲۲ بهمن به پیروزی رسید که مردم ایران در برابر حکومت طاغوت پیروز شدند ولی در نهم دی ماه ، پیروزی ملت ایران بر کسانی بود که سابقه مسئولیتی مهمی در دوران انقلاب و مبارزات آن زمان داشتند و حتی برخی هاشان لباس روحانیت بر تن کرده بودند و به همین دلیل در ابتدا عده ای از مردم فریب خوردند.

 

حجت الاسلام روانبخش اظهار کرد: در فتنه ۸۸ پیدا کردن راه حق و باطل بسیار سخت بود چرا که شبهه ای بنام تقلب در آراء انتخابات مطرح گردید، هدفی که دشمن برای براندازی نظام مقدس اسلامی در سر پرورانده بود که متاسفانه عده ای از خواص نیز با سکوت خود به خیانت دشمن کمک کردند.

 

دبیر هفته نامه پرتو با بیان اینکه مردم ولایت مدار ایران پیروز امتحان بزرگ ۹دی بودند ، خاطرنشان کرد: ملتی که در این مصاف پیروز شد که خواص هم با سکوت در برابر آن فضا را غبارآلودتر کرد.

 

وی تصریح کرد: حضور مردم گیلان یک روز زودتر در هشتم دی ماه در صحنه و در نهایت مردم ایران اسلامی در نهم دی ماه خط بطلانی کشید بر تمام نقشه های دشمنان و باعث خشکاندن ریشه فتنه شد و در تاریخ انقلاب ایران اسلامی برای همیشه ماندگار گردید. فتنه تمام نشده است چرا که ریشه هایش هنوز خشک و قطع نگردیده اند و تا زمانی این ریشه خشک و کنده نشود، امکان جوانه زدن وجود دارد بنابراین نباید پرونده فتنه را بسته شده دانست.

 

حجت الاسلام روانبخش با استناد به حدیثی از امام جعفر صادق(ع) مبنی بر آنکه اسلام بر پنج ستون استوار شده ، گفت: ولایت بر ۴ رکن دیگر ترجیح داده شده است و برای ایسنت که راهنما و کلید بقیه است ، ولایت امری اعتقادی است و التزام عملی را نیز با خود همراه دارد.

 

عضو هیات علمی موسسه پژوهشی حضرت امام راحل اظهار داشت : بسیاری در جامعه واژه پیروی از مقام معظم رهبری را بکار می برند ولی التزام عملی به ولی فقیه ندارند و برعکس خواسته های ولی فقیه عمل می کنند که می توان عدم برخورد با حقوق های نجومی ، مسئله هسته ای و عمل به مفاد برجام را اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: برخورد با حقوق های نجومی هم مطالبه مردمی است و هم تاکید رهبر انقلاب که مورد بی توجهی قرار گرفته است، در مسئله هسته ای علی رغم سفارش مقام معظم رهبری از خطوط قرمز تعیین شده عبور شد ودر عمل به مفاد برجام عجله کردند و از همه بدتر به دشمن اعتماد نمودند و لطمات و خسارات سنگینی به کشور وارد کردند.

 

حجت الاسلام روانبخش گفت: در طول تاریخ شیعه هروقت ولایت پیروی کرد پیروزی نصیبش شد و هر موقع در برابر دستورات و تاکیدات ولایت سهل انگاری شد ، سستی کرد دچار شکست و خسران فراوان شد و تاریخ شیعه پر است از این موفقیت ها و شکست ها که باید خوب مطالعه شود و امروز هم هیچ کس نمی تواند بگوید رهبر انقلاب مانع پیشرفت مذاکرات هسته ای شده است.

 

دبیر هفته نامه پرتو افزود: چرا امروز مسئولان در خصوص مسئله مذاکره هسته ای بجای خوشحالی ، احساس پشیمانی و اعتراف به اشتباه می کنند و اکنون که همه چیز را از دست رفته دیده اند دلیلش را اعتماد به دشمن بیان می کنند. آقایان مگر رهبر انقلاب بارها و بارها به شما توصیه نکرد که دشمن قابل اعتماد نیست چرا خوب عمل نکردید و این سرافکندگی برای تان ماند.

 

وی اذعان داشت: رهبر انقلاب امروز با عده ای اندک ولی واقعی ، جریان تکفیری را نابود ساخت و با آزاد سازی شهر حلب سوریه یک پیروزی بزرگ را به ارمغان آورد و آزادی حلب در سوریه به مراتب بزرگتر از فتح خرمشهر است زیرا خرمشهر در داخل خاک کشور اسلامی مان بود ولی حلب علاوه بر وسعت چندبرابری در خاک کشور دیگری قرار داشت.

 

حجت الاسلام روانبخش خاطرنشان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری آینده دقت ویژه ای داشته باشید و اشتباهی رای ندهید ، فردی را انتخاب کنید که انقلابی ، هوشمند، بصیر و ولایت مدار باشد، کشور چنین رئیس جمهوری می خواهد.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد