کد خبر: 73039

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۱۰:۰۴

شرایط سال ۸۸ ، شبیه جنگ صفین بود /ساکتین فتنه دلبستگی به جریان انقلاب ندارند

امام جمعه املش با بیان اینکه شرایط سال ۸۸ شبیه جنگ صفین برای انقلاب ما بود اظهار داشت: برخی خواص که در مقابل فتنه سکوت کرده اند دلبستگی به جریان انقلاب ندارند. به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در تجمع طلایه داران بصیرت که در مسجد شهدای املش برگزار […]

امام جمعه املش با بیان اینکه شرایط سال ۸۸ شبیه جنگ صفین برای انقلاب ما بود اظهار داشت: برخی خواص که در مقابل فتنه سکوت کرده اند دلبستگی به جریان انقلاب ندارند.

همایش طلایه داران بصیرت املشبه گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی در تجمع طلایه داران بصیرت که در مسجد شهدای املش برگزار شد، اظهار داشت: خداوند در قرآن ، نفاق و منافقین را خطرناک ترین دشمنان جوامع اسلامی معرفی می کند.

وی ادامه داد: اگر اسلام از ابتدا تا کنون هرجا ضربه ای خورده است از همین جریان نفاق ومنافقین خورده ، مرضی که همواره جامعه اسلامی را تهدید می کند که باید با نگاه عمیق و بصیرت افزایی آن را ریشه کن کرد.

 

امام جمعه املش افزود: خداوند اولین آیه ای در خصوص نفاق را درمدینه  بر پیامبر نازل کرد و آن زمانی بود که اسلام آنجا قدرت گرفته بود و کفار تنها راه مقابله با گسترش آن را نفاق دیدند و به دنبال گمراهی مسلمانان تلاش کردند.

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی خاطر نشان کرد: منافقین آنقدر قشنگ و زیبا سخن می گویند در فضای غبار آلود جامعه اگر بین حق و باطل را تشخصی ندهیم دچار تزلزل می شویم که از جمله این اتفاقات در سال ۸۸ رخ داد. افرادی که به اندازه ۳۷ سال برای انقلاب تلاش کرده بودند به دنبال حق السهم برای خود می گشتند، از مرجع تقلید گرفته تا استاد دانشگاه و مبارزین سرسخت برای انقلاب و خیلی دیگر از خواص که در دوران انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ در شرایطی همچون جنگ صفین خودشان را به اسلام نشان دادند.

وی تصریح کرد: وقتی سخنان تحلیل گران خارجی را می بینیم که از پشت صحنه های حادثه ۸۸ می گویند ، آدم را به وحشت می اندازد که چه برنامه ریزی هایی توسط سازمان های جاسوسی آمریکا و اسرائیل انجام شده بود تا انقلاب ما را از بین ببرند، که خدا را شکر با رهبری انقلاب از آن گذر تاریخی به خوبی گذر کردیم.

امام جمعه املش از موضع گیری برخی خواص در خصوص فتنه انتقاد کرد و گفت: می دانید چرا برخی ها از فتنه برائت نمی گیرند ، برای آن است که درگیر خوی اشرافی گری شده اند آنها می گویند برای این نظام ۳۰سال زحمت کشیده ایم بعد بیایم مهر فتنه بر ما بخورد!

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی ادامه داد : یکی دیگر از اصطلاحات آنها ، سکوت در ماجرای فتنه است ،آنها ساکتین فتنه اند ، بسیاری شان به دنبال براندازی نظام بوده اند ، خیلی ها دلبستگی به جریان انقلاب ندارند که در برخی مسائل در طول انقلاب خودشان را نشان داده اند.

وی اظهار داشت: داشتن رهبر فرزانه ای همچون آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) نعمتی بزرگ است که خداوند به ما مرحمت داشته که باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم و در افزایش بصیرت خود تلاش کنیم تا خدای نکرده اتفاقاتی همچون فتنه ۸۸ برای کشور صورت نگیرد. بصیرت افزایی کشور را در مقابل فتنه ها بیمه خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد