کد خبر: 73029

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۹:۴۷

شهرستان املش “اورژانس اجتماعی” ندارد/ تصمیمات شورای فرهنگ باید دارای پشتوانه علمی باشد

فرماندار املش گفت: این شهرستان از داشتن یک اورژانس اجتماعی محروم است و به‌علت جمعیت زیر۵۰ هزار نفری آن امکان ایجاد و تأسیس آن به لحاظ قانونی فراهم نیست به گزارش املش ما ، یونس محمودی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار داشت: اعتیاد و طلاق از بدترین آسیب‌های اجتماعی جامعه امروز […]

فرماندار املش گفت: این شهرستان از داشتن یک اورژانس اجتماعی محروم است و به‌علت جمعیت زیر۵۰ هزار نفری آن امکان ایجاد و تأسیس آن به لحاظ قانونی فراهم نیست

شورای فرهنگ عمومیبه گزارش املش ما ، یونس محمودی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار داشت: اعتیاد و طلاق از بدترین آسیب‌های اجتماعی جامعه امروز ما است و درمان معتاد و عوارض ناشی از اعتیاد به مواد مخدر برای کشور هزینه‌های سنگینی برمی‌دارد. عدم آگاهی زوجین نسبت به وظایفشان و عدم بلوغ فکری و همچنین عدم کسب مهارت لازم در مدیریت زندگی و خانه و خانواده از جمله عوامل طلاق بین زوج‌های جوان است که البته از عامل اعتیاد و بیکاری نباید غفلت کرد.

وی افزود: این شهرستان از داشتن یک اورژانس اجتماعی محروم است و به‌علت جمعیت زیر۵۰ هزار نفری آن امکان ایجاد و تأسیس آن به لحاظ قانونی فراهم نیست ولی برای جبران خلأ در شیفت عصر یکی از مدارس مرکز شهر املش، مرکز مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج جوانان ایجاد می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صفری نیز در این نشست اظهار داشت: در دنیای آلوده همه نگرانیم از وضعیت اجتماع آلوده و باید مواظب باشیم که خودمان هم آلوده نشویم.

امام جمعه املش گفت: همان گونه که هوای آلوده بر جسم انسان به‌ویژه ریه او اثر منفی می‌گذارد اگر فرهنگ جامعه‌ای آلوده شود این آلودگی بر روح و روان انسان‌های آن جامعه اثر منفی خواهد گذاشت و این یک امر طبیعی است. هر یک از افراد جامعه همچون سرنشینان یک کشتی در وسط اقیانوس و یا دریای عمیق هستند که آسیب رساندن هر یک از این سرنشینان باعث غرق شدن کشتی و به تبع آن باعث غرق شدن تمام سرنشینان آن کشتی می‌شود.

وی گفت: باید کارشناسان خبره و کارآزموده و تحصیل کرده متعهد را در شهرستان شناسایی و از وجود آنان یا نظرات کارشناسی و یا راهکارهای راهبردی و قابل اجرای آنان در مسائل فرهنگی شهرستان در جلسات شورای فرهنگ عمومی استفاده کرد.

صفری گفت: باید تلاش شود تصمیمات براساس کار کارشناسی گرفته شود و دارای پشتوانه علمی باشد وگرنه خروجی و نتیجه مثبت آن چنانی نخواهد داشت و باید دردها به خوبی شناسایی و داروی مناسب تجویز و راه پیشگیری از آن به‌خوبی معرفی شود./تسنیم

ارسال دیدگاه

کسب درآمد