کد خبر: 73028

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۹:۴۸

شهرستان املش حتی یک کمپ ترک اعتیاد ندارد‌

دادستان عمومی و انقلاب املش گفت: تریاک و مشتقات آن، شیشه و هروئین بیشترین آمار مصرف مواد مخدر این شهرستان است و این شهرستان حتی یک مرکز مجاز و کمپ ترک اعتیاد ندارد و معتادان به مراکز شهرهای مجاور معرفی می‌شوند. به گزارش املش ما ، محمدصالح جنت رستمی عصر امروز در پنجمین جلسه شورای […]

دادستان عمومی و انقلاب املش گفت: تریاک و مشتقات آن، شیشه و هروئین بیشترین آمار مصرف مواد مخدر این شهرستان است و این شهرستان حتی یک مرکز مجاز و کمپ ترک اعتیاد ندارد و معتادان به مراکز شهرهای مجاور معرفی می‌شوند.

شورای فرهنگ عمومیبه گزارش املش ما ، محمدصالح جنت رستمی عصر امروز در پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در املش اظهار داشت: آمار طلاق و مواد مخدر رو به افزایش است به حدی که از مجموع ۲۶۰۰ پرونده وارده در دادسرا در ۹ ماهه گذشته ۵۷۰ پرونده مربوط به مواد مخدر است.

دادستان املش گفت: تریاک و مشتقات آن، شیشه و هروئین بیشترین آمار مصرف مواد مخدر این شهرستان است و این شهرستان حتی یک مرکز مجاز و کمپ ترک اعتیاد ندارد و معتادان به مراکز شهرهای مجاور معرفی می‌شوند.

وی افزود: تا سال قبل توهین و فحاشی بیشترین پرونده وارده در دادسرای شهرستان املش بود به حدی که رتبه برتر استانی مربوط به املش بود اما پرونده‌های طلاق و مواد مخدر امروز بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

رئیس دادگستری املش نیز در این نشست گفت: هجوم بی‌رحمانه فضای غیراخلاقی در فضای مجازی، اینترنت و برنامه‌های ماهواره‌ای آسیب جدی به خانواده‌ها و قشر نوجوان و جوان ما وارد کرده است و نیاز به چاره اندیشی و برنامه ریزی قوی و اساسی دارد.

فردین امیری گفت: اینترنت و فضای مجازی به‌جای یک فرصت به یک عامل تهدیدکننده جدی و خطرناکی برای از هم پاشیده شدن خانواده‌ها و به انحراف کشیده شدن نوجوانان و جوانان تبدیل شده است و در هر جامعه‌ای که کانون خانواده پاشیده شود آن جامعه از درون متلاشی می‌شود.

رئیس دادگستری املش با اشاره به این که دو پنجم پرونده‌ها و مراجعات دادگستری املش مربوط به مسائل و مشکلات خانوادگی است افزود: اعتقادات دینی و داشتن روحیه معنوی و شرکت در برنامه‌های مذهبی و زیارت اماکن مقدس از جمله بهترین راه مقابله با فرهنگ غلط غرب و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

امیری گفت: در ایام مذهبی سال کمترین جرم و جنایت و مشکلات و مسائل و ناهنجاری‌ها رخ می‌دهد و نزاع و درگیری و مراجعه و تشکیل پرونده دعاوی کاهش می‌یابد و این ظرفیت و پتانسیلی است که باید از آن بیشتر برای سایر ایام سال بهره ببریم./تسنیم

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :1

  • رضا - املش

    تاریخ : ۸ - دی - ۱۳۹۵

    به باور افکار عمومی اگر متولیان دستگاه قضائی در شهر املش در برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر که اغلب هم چهره های شناخته ای شده ای در سطح شهر و محلات اطراف هستند قاطعیت لازم را داشته باشند مردم شاهد این همه جوان و نوجوانان معتاد در سطح شهر نخواهند بود بود….


    پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد