کد خبر: 72976

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ - ۱۰:۳۰

۶ هکتار از انهار کشاورزی شهرستان املش بتنی شد

مدیرجهادکشاورزی املش گفت:بیش از  ۶ هکتار از انهار کشاورزی در ۶ روستای شهرستان املش بتنی شد مسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگار املش ما از ادامه بتنی کردن ۶۲۰۰ متر از انهار ۴۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی در روستاهای لاتسرا ، سفیدداربن ، اشکر میدان ، پیش بیجار، مشکله و چهارده که از سال […]

مدیرجهادکشاورزی املش گفت:بیش از  ۶ هکتار از انهار کشاورزی در ۶ روستای شهرستان املش بتنی شد

لاینینگ انهار کشاورزیمسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگار املش ما از ادامه بتنی کردن ۶۲۰۰ متر از انهار ۴۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی در روستاهای لاتسرا ، سفیدداربن ، اشکر میدان ، پیش بیجار، مشکله و چهارده که از سال گذشته آغاز شده خبرداد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش گفت: اجرای لاینینگ یا بتنی کردن انهار کشاورزی سال گذشته بدلیل آغاز کشت و کار نشاء برنج متوقف شده بود و از اوایل پاییز سال جاری شروع شد.

وی افزود: اجرای هر ۸۰۰ متر طرح لاینینگ یا بتنی کردن انهار در مدیریت آب کشاورزی در حد و اندازه ی یک حلقه چاه با قدرت آبدهی ۱۵ لیتر در ثانیه به کشاورزان کمک و علاوه بر هدر رفت آب در برداشت آب از منابع زیر زمینی جلوگیری می کند.

گفتنی است با اعتباری معادل ۱۷ میلیارد ریال ۱۲ کیلومتر از انهار ۶۰۰ هکتار از مزارع یکپارچه سازی شده روستاهای چماقستان ، خرشتم ، سورکوه ، شیخ آباد ، نرکه ، آزاربن و سرکله در سال ۹۱ بتنی شده است.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد