کد خبر: 72958

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ - ۸:۴۳

ناوگان راهداری شهرستان املش نیازمند نوسازی است

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای املش گفت: ناوگان راهداری املش فرسوده است و نیاز مبرم به نوسازی دارد. به گزارش املش ما ایرج رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، با بیان اینکه ناوگان راهداری املش نیاز مبرم به نوسازی دارد اظهار داشت: شهرستان املش ۳۶۷ کیلومتر راه روستایی و فرعی دارد که […]

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای املش گفت: ناوگان راهداری املش فرسوده است و نیاز مبرم به نوسازی دارد.

راه و شهرسازیبه گزارش املش ما ایرج رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، با بیان اینکه ناوگان راهداری املش نیاز مبرم به نوسازی دارد اظهار داشت: شهرستان املش ۳۶۷ کیلومتر راه روستایی و فرعی دارد که ۳۴۹ کیلومتر آن راه روستایی و ۱۸ کیلومتر راه فرعی است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای املش گفت: از مجموع ۳۴۹ کیلومتر راه روستایی شهرستان املش تاکنون ۱۵۸ کیلومتر معادل ۴۵٫۸ درصد آن آسفالت شده و ۸۵٫۴ کیلومتر راه شوسه و ۱۰۵ کیلومتر هم راه دسترسی است.

رضایی اعلام کرد: شهرستان املش سه راهدارخانه دارد که به جز راهدارخانه مرکزی که در اداره راهداری مستقر است دو راهدارخانه خصیل‌دشت و ملکوت در مناطق کوهستانی این شهرستان واقع شده‌اند.

وی افزود: از مجموع ۳۴۹ کیلومتر راه روستایی شهرستان املش، ۱۴۰ کیلومتر آن در ۱۸ محور مناطق صعب العبور کوهستانی تحت پوشش دو راهدارخانه ملکوت و خصیل‌دشت قرار دارد و ۱۳۰۰ خانوار در ۳۶ روستای ییلاقی این شهرستان سکونت دارند.

رضایی گفت: ۳ راهدارخانه شهرستان املش تاکنون در مجموع به ۳ دستگاه کامیون برف‌روب، ۲ دستگاه لودر، ۲ دستگاه گریدر و یک دستگاه بولدوزر مجهز شده‌اند که به جز یک دستگاه کامیون برف‌روب و یک دستگاه گریدر، عمر بقیه ماشین آلات به بیش از ۳۰ سال می‌رسد که نیاز به نوسازی دارد.

وی افزود: امسال ۲۲ میلیارد و ۹۸۴ میلیون ریال اعتبار از منابع مختلف در کمیته برنامه ریزی  به راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان املش اختصاص یافت که ۸ میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریال بیشتر از میزان سال گذشته است.

رضایی با اشاره به این که ۳۰ درصد اعتبارات راه و شهرسازی و راهداری سال گذشته تخصیص یافت گفت: از مجموع اعتبارات راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان املش امسال ۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال آن به راهداری اختصاص یافت.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان املش اظهار داشت: تعمیر و نگهداری راهدارخانه، عملیات راهداری و ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها مهمترین وظایف اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان املش است.

به گزارش تسنیم املش از شهرستان‌های محروم استان گیلان است که در شرق این استان واقع شده و ۴۶۹ و نیم کیلومتر مربع وسعت دارد.

دو سوم مساحت آن کوهستانی است و فرسودگی تجهیزات راهداری باعث کندی روند خدمات برف‌روبی و بازگشایی مسیرهای ییلاقی این شهرستان در فصل سرد سال می‌شود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد