کد خبر: 72940

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ - ۸:۰۲

نعمت زاده: ظرفیت معادن‌مان بالاتر از متوسط جهانی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه خوشبختانه ما در ظرفیت معادن و تنوع مواد معدنی از متوسط جهانی بالاتر هستیم گفت که راه اندازی پژوهشکده زغال در طبس را پیگیری می‌کنیم تا این کار به نتیجه برسد. به گزارش املش ما ، محمدرضا نعمت‌زاده شب گذشته (۴ دی) در نشست تخصصی حوزه صنعت […]

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه خوشبختانه ما در ظرفیت معادن و تنوع مواد معدنی از متوسط جهانی بالاتر هستیم گفت که راه اندازی پژوهشکده زغال در طبس را پیگیری می‌کنیم تا این کار به نتیجه برسد.

نعمت زادهبه گزارش املش ما ، محمدرضا نعمت‌زاده شب گذشته (۴ دی) در نشست تخصصی حوزه صنعت و معدن شهرستان طبس گفت: معادن یکی از بحث‌های جدی در اقتصاد مقاومتی است و رهبری در سیاست‌های ۲۴ گانه خود برای توجه به معادن تاکید کرده‌اند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به این معنا است که ارزش‌افزوده ایجاد کنیم و از صادرات مواد معدنی به‌صورت خام جلوگیری کنیم.

نعمت‌زاده با اشاره به درخواست‌های سرمایه‌گذاران طبس، افزود: امید است احداث پژوهشکده زغال به‌زودی تحقق پیدا کند.

وی در خصوص مشکل کک طبس گفت: آنچه بانک عامل تسهیلاتی بعنوان توجیه نبودن اقتصادی صنعت کک طبس مطرح کرد، بر اساس نظر کارشناسان بانکی بوده که البته این مورد رفع شد و امیدواریم که بزودی مشکل تسهیلاتی این صنعت حل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به معادن خراسان‌جنوبی، گفت: بیش از ۶۰ نوع از مواد معدنی در این استان وجود دارد که ۲۰ نوع آن قابل استحصال است.

نعمت زاده با اشاره به مشکل کمبود آب در خراسان‌جنوبی بیان کرد: باید در استفاده از آب به سمت کارهای صنعتی حرکت کنیم.

وی افزود: اولویت فعلی شهرستان طبس تولید کنسانتره زغال سنگ است که باید افزایش یابد./اقتصاد آنلاین

ارسال دیدگاه

کسب درآمد