کد خبر: 72928

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ - ۷:۴۴

رایزنی سناتور آمریکایی با نتانیاهو درباره قطع کمکهای مالی واشنگتن به سازمان ملل

یک سناتور آمریکایی در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو ضمن محکوم کردن تصویب قطعنامه علیه شهرک‌سازی‌ها در شورای امنیت و تهدید سازمان ملل به قطع کمکهای مالی واشنگتن، به او درباره ادامه حمایت کنگره از تل‌آویو اطمینان داد. املش ما : خبرگزاری فارس، یک سناتور آمریکایی در تماس تلفنی با نخست وزیر این رژیم تصمیم اخیر […]

یک سناتور آمریکایی در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو ضمن محکوم کردن تصویب قطعنامه علیه شهرک‌سازی‌ها در شورای امنیت و تهدید سازمان ملل به قطع کمکهای مالی واشنگتن، به او درباره ادامه حمایت کنگره از تل‌آویو اطمینان داد.

سناتور آمریکاییاملش ماخبرگزاری فارس، یک سناتور آمریکایی در تماس تلفنی با نخست وزیر این رژیم تصمیم اخیر شورای امنیت سازمان ملل برای تصویب قطعنامه محکومیت شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم و سازمان ملل را به قطع کمکهای مالی واشنگتن تهدید کرد.

شورای امنیت سازمان ملل پس از کش و قوسهای فراوان درباره قطعنامه محکوم کردن شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در اراضی فراتر از سال ۱۹۶۷، سرانجام با رای ممتنع آمریکا و رای مثبت دیگر اعضای شورای امنیت این قطعنامه را تصویب کرد.

به دنبال رای ممتنع آمریکا به این قطعنامه که برخلاف موارد پیشین و وتوی قطعنامه های ضد صهیونیستی صورت گرفت، فشارها و انتقادات برخی قانونگذاران کنگره آمریکا از اقدام دولت باراک اوباما شدت گرفته است.

روز شنبه(دیروز) «لیندسی گراهام» سناتور ارشد جمهوریخواه کنگره ضمن انتقاد شدید از دولت اوباما، سازمان ملل را به قطع کمکهای مالی واشنگتن تهدید کرد.

از سوی دیگر، حالا امروز شنبه هم یک سناتور دیگر جمهوریخواه که نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ هم بوده، در همین باره اظهارنظر کرده است.

«تد کروز» در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل رایزنی کرد.

این قانونگذار آمریکایی گفت که به نتانیاهو «درباره حمایت قوی کنگره آمریکا از اسرائیل اطمینان داده است».

کروز همچنین با محکوم کردن شورای امنیت گفت که «دیگر هیچ دلار آمریکایی برای سازمان ملل هزینه نخواهد شد مگر اینکه (قطعنامه محکومیت شهرک سازی) را به عقب برگرداند»

ارسال دیدگاه

کسب درآمد