کد خبر: 72710

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۵ - ۷:۲۴

آقایان اقتصاد شهرستان وابسته به تحریم ها نیست، ازنیروی کار و منابع موجود بهره گیری کنید

فرماندار املش در جمع مدیران و کارکنان فعال در ناحیه صنعتی آسیاب سران گفت: امیدواریم پس از رفع تحریم ها بتوانیم شرکت های بیشتری در سطح شهرستان راه اندازی کنیم. به گزارش خبرنگار املش ما ، فرماندار املش در دیدار با مدیران و کارکنان شرکت های فعال موجود در ناحیه صنعتی آسیابسران رانکوه اظهار امیدواری کرد […]

فرماندار املش در جمع مدیران و کارکنان فعال در ناحیه صنعتی آسیاب سران گفت: امیدواریم پس از رفع تحریم ها بتوانیم شرکت های بیشتری در سطح شهرستان راه اندازی کنیم.

فرماندار املش آسیاب سرانبه گزارش خبرنگار املش ما ، فرماندار املش در دیدار با مدیران و کارکنان شرکت های فعال موجود در ناحیه صنعتی آسیابسران رانکوه اظهار امیدواری کرد که پس از رفع تحریم ها بتوانیم شرکت های بیشتری در سطح شهرستان راه اندازی کنیم.

یونس محمودی همچنین در این دیدار  رفع بخشی از تحریم ها و افزایش قدرت خرید مردم را از عملکرد خوب دولت تدبیر و امید در سه ساله اخیر دانسته است! (بنا به گزارش بانک مرکزی در اسفند ماه سال ۹۴ قدرت خرید مردم در طول این سه سال کاهش داشته است)

این سخنان و امید دادن ها  زمانی از زبان فرماندار املش شنیده می شود که چند هفته پیش سنای آمریکا ، طرح تمدید ۱۰ساله تحریم ها علیه ایران را مصوب کرده بود و رئیس جمهور نیز به وزیر امورخارجه ماموریت داد تا موارد نقض برجام را بررسی و ظرف مدت یک ماه گزارش آن را اعلام کند.

این جای نقد وجود دارد که مدیران دولتی بجای امید دادن های واهی و سردرگم کردن مردم و تلاش برای خوش مردی به جناح و گروههای سیاسی بستر لازم را برای اشتغال ، ازدواج و رفاه مردم فراهم کنند چرا که این امید دادن ها بیشتر به وعده های سرخرمنی تبدیل شده است که مردم را بجای امیدوار کردن دلسرد می کند.

تدبیر و برنامه ریزی صحیح در استفاده از منابع بزرگ طبیعی ، کشاورزی و صنعتی می تواند شهرستان املش را به یک پایگاه بزرگ اقتصادی در منطقه تبدیل کند ، چرا که علاوه بر وجود تمام منابع ذکر شده از استعداد بزرگ نیروی انسانی جوان نیز برخوردار است ولی سیاست زدگی در سالیان اخیر ضربه بزرگی به ساختار این شهرستان وارد نموده است و بجای آنکه املشی ها در اقلیم خود سرمایه گذاری کنند به شهرستان های دیگر کوچ نموده اند و سرمایه گذاری های شان در لنگرود و لاهیجان به چشم می خورد.

اقتصاد مقاومتی آن نیست که مامنتظر باشیم که تحریم ها را بردارند و ما کار کنیم ، اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده درست و صحیح از دانش و توانایی داخلی و بومی که متاسفانه با انکه از سال ۱۳۸۰  رهبر انقلاب (مدظله العالی) به واژه مقاوم سازی اقتصاد و سال ۱۳۸۹ به لفظ اقتصاد مقاومتی اشاره داشتند ، در شهرستان املش هنوز خوب معنی نشده است چرا که با این همه استعداد و امکانات و منابع ، تعداد افرادی که در این مسیر حمایت می شوند بسیار اندک اند.

در ناحیه صنعتی آسیاب سران ۴ الی ۵ شرکت فعال می باشند و کمتر از ۳۰ کارگر مشغول فعالیت اند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد