کد خبر: 72527

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۱۸ - ۱۹:۵۱

تیم اقتصادی دولت فاقد فرماندهی است/ با آنکه منتقد دولت هستیم ولی از حضور روحانی در دور دوم حمایت می کنیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت  دچار ناهماهنگی ، ضعف مدیریت و فاقد فرماندهی است، اظهار داشت : به عنوان اصلاح طلب منتقد دولت هستیم ولی بدلیل تجارب گرانقدری که در دروه اول بدست آمده از حضور روحانی در دوره بعد حمایت می کنیم. به گزارش خبرنگار املش […]

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت  دچار ناهماهنگی ، ضعف مدیریت و فاقد فرماندهی است، اظهار داشت : به عنوان اصلاح طلب منتقد دولت هستیم ولی بدلیل تجارب گرانقدری که در دروه اول بدست آمده از حضور روحانی در دوره بعد حمایت می کنیم.

الیاس حضرتیبه گزارش خبرنگار املش ما ، الیاس حضرتی همایش حامیان دولت تدبیر و امید املش  گفت: تاریخ شیعه پر است از قیام های مختلف ولی این توفیق نصیب نسل ما شد و در عصر ما قیام بزرگ و انقلابی به رهبری امام خمینی(ره) صورت گرفت که حاصل تدابیر ویژه و بی نظیر ایشان  و وحدت همه آحاد جامعه بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گاهی فرصت می شود با حسرت مروری به سال های ۵۶، ۵۷ و ۵۸  کنم و آن همبستگی و عشق و علاقه و احساس مسئولیت ها را بیاد آورم که همه به دنبال دستگیری و کمک به همنوعان خود بودند چه آنها که در شهر زندگی می کردند و چه روستائیان غیور ما.

وی ادامه داد: انقلاب ما در راستای انقلاب امام زمان(عج) بوده و هست و تا انقلاب ایشان ادامه خواهد داشت ، امیدواریم ماهم بتوانیم مستشهدین بین یدیه باشیم و در زعامت ایشان بمانیم و تلاش کنیم فسادها در جهان ریشه کن شود و به وضعیت مطلوب برسد.

حضرتی با بیان اینکه اشتیاق حضورم در کنار مردم املش آنقدر زیاد بود که  با دعوتی که از بنده شد پذیرفتم و توفیق حضور پیدا کردم و امیدوارم همه در کنار هم و در راستای انقلاب و به دنبال هدف که وحدت جامعه اسلامی است برسیم.

نماینده مردم تهران گفت: دوران اصلاحات بهترین دوران پس از انقلاب بود ، شوق و اشتیاق ، همبستگی و انگیزه مردم بیشتر بود. در آن دوران کشور به گونه ای اداره شد که شاهد رشد ۸/۵درصد بودیم، نرخ سرمایه گذاری به ۴۲ درصد رسید و صندوق ارزی ما به رقم بالایی دست پیدا کرد. فضا برای همه فراهم شد و با یک دلبستگی کار آغاز گردید.

وی با اشاره به اینکه وقتی دولت اصلاحات کشور را در سال ۸۴ به دولت بعدی تحویل داد ، قیمت نفت به بالای ۱۰۰ دلار رسید و ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد ناشی از نفت شد و کشور بر پایه فروش نفت اداره گردید و آنقدر این اتفاق ادامه پیدا کرد که وقتی دولت روحانی در سال ۹۲ کشور را تحویل گرفت ،دولت بدهی سنگینی داشت.

الیاس حضرتی ادامه داد: در دولت قبلی رشد ۸/۵ درصدی به ۶/۷- (منفی) رسید و رکود اقتصادی به انجماد رسید که اگر این اتفاق ادامه پیدا می کرد همانند دولت هایی که در سایه اینگونه رکودها سقوط کرده بودند، انقلاب اسلامی ما نیز سقوط می کرد.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: دولت روحانی با شعار اعتدال آمد و شعار اعتدال را استفاده از توانمندی های اصلاح طلبان بغیر از افراطی ها و همچنین استفاده از اصول گراهای عاقل  آغاز نمود و در وهله اول بدنبال بحران موجود در امور خارجه یعنی ایران هراسی در جهان برآمد. و برای همین اولویت اول دولت پرونده هسته ای شد،(تاکنون هیچ پرونده ای در طول تاریخ کشور به این پیچیدگی و سنگینی نبوده است) ، حتی قرداد ۵۹۸ که داستان جنگ تحمیلی بود اینقدر پیچیده نبود.

وی ادامه داد: تیم امور خارجه ما  بدون سلاح به میدان رفت و در مقابل ۶ کشوری نشست که درجهان حرف برای گفتن دارند و بالاخره باتدابیرو مشورت ها و تیم کارشناسانه  موفق به قرارداد تاریخی برجام شد.  جمهوری خواهان در آمریکا ، اسرائیل و در منطقه عربستان و تا حدودی قطر به جمع مخالفان برجام  آمدند ولی در کشور ما مخالفان برجام با اصل مذاکره مخالف بودند. طبیعی است که هیچ کس نمی گوید برجام صددرصد به نفع ما بوده است ، آقای روحانی هم از اول هم گفت ما به دنبال سیاست برد برد هستیم دنبال آن نیستیم کسی بیاید و برای ما تعظیم کند که این امکان پذیر نیست.

حضرتی افزود: به دنبال برجام فضایی ایجاد شد که ایران هراسی از بین رفت . شما اگر به کشورهای مختلف بروید متوجه خواهید شد که میلیاردها هزینه شد تا این تفکر ایران هراسی بوجود بیاید ولی همه اش از بین رفت. اتحاد علیه ایران که در سازمان ملل قطع نامه صادر میکرد از بین رفت . اینکه بتوانیم بین اروپا و آمریکا شکاف ایجاد کنیم یک موفقیت بزرگ است.

این نماینده مجلس اظهار داشت : برخی وزرای دولت همچون وزیر نفت از فرصت استفاده کردند که نمونه اش وضعیت بازار نفت امروز ماست. دولت اولویت اولش برجام بود و اولویت دومش موضوعات اقتصادی ، در بخش اقتصاد و صنعت اتفاقات خوبی به زودی خواهد افتاد و کار های مثبتی رقم زده می شود.

وی با بیان اینکه ما بعنوان دوستان  نیز انتقادهایی بر دولت داریم ، اذعان داشت: عنوان تیم اقتصادی دولت  دچار ناهماهنگی ، ضعف مدیریت و فاقد فرماندهی است ولی دارند کار میکنند در کشاورزی ، صنایع و باقی وزارت خانه ها ، ولی آنقدر این شکاف  قوی بود و انجمادسخت بود ما هنوز از رکود خارج نشده ایم ، در صنعت ۱۶ هزار میلیارد تزریق شده ولی هیچ اتفاقی نیافتده است.

الیاس حضرتی تصریح کرد: برای توسعه روستاها با مجوز رهبر انقلاب مصوبه ۱/۵ میلیاردی داشتیم که هرکسی بخواهد در روستای محرومی یک مجموعه و کارگاه تولیدی راه بیاندازد حمایت گردد تا جلوی مهاحرت روستائیان به شهر ها گرفته شود و مهاجرت معکوس گردد که سود بازپرداخت تسهیلان اعطایی ۵ درصد توسط بانک سینا و ۵درصد توسط معاونت امور مناطق محروم ریاست جمهوری پرداخت می شود و ۸درصد باقی مانده توسط وام گیرنده پرداخت خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ما به عنوان اصلاح طلب منتقد روحانی هستیم ولی شرایط را کاملا می فهمیم و درک می کنیم برای همین با تمام توان برای دوره بعدی از وی حمایت خواهیم کرد تا از تجارب گرانقدری که در مرحله اول بدست آورده است و پتانسیلی که بوجود آمده در دوره بعد به نفع مردم استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد : در کمیسیون اقتصادی به دنبال اصلاح قانون بانک ها هستیم تا بتوانیم دغدغه تولید کنندگان و فعالان اقتصادی یعنی بهره زیاد ، سود و جریمه های بانکی با فرمولی حل گردد.

حضرتی ادامه  داد : اگر بخواهیم امورات کشور اصلاح شودباید به سمت وحدت گرایی برویم نباید چه در میدان سیاست چه در فضای اجتماعی  پای هم را بگیریم ، باید  اصل را بر هماهنگی و تفاهم بگذاریم و این فرهنگ رادر جامعه غالب کنیم. وجود گروه ها و جناح ها در کشور یک الزام است اگر به این اختلافات رنگ و بوی اعتقادی بدهیم طرف مقابل را کافر مطلق ،جاسوس و خائن بدانیم قدم شدیدی در نابودی مملکت برداشته ایم و این نباید از سوی هیچکدام از جناح ها صورت بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت : روز گذشته خدمت رئیس قوه قضائیه بودم و به ایشان عرض کردم حل این داستان هایی که وجود دارد به نفع مملکت می باشد ، شما فلانی را ممنوع التصویر کردید این شخصیت معتبر علمی ، سیاسی که مورد قبول کل مردم است مگر میشود جلوی ممنوع التصویری را گرفت مگر میشود با ماهواره مقابله کرد همین الان تصاویر سخنرانی من در کانال ها در حال پخش شدن است. آیا می توان جلوی این را گرفت . با این کارها ، کار بجایی نمیرسد این کار ها خسارت تراشیدن برای نظام است. می توان به شکل دیگری و از زاویه  گذشت، تفاهم و برادری مسائل را حل کنیم . به همه کار ها پشت سرهم  گره می زنیم و با این  گره زدن ها  بجای آنکه از انسان های کاردان و لایق استفاده شود آنهارا  محدود می کند و میدان برای انسان هایی که دنبال فساد هستند،باز میشود و لذا با تمام امکانات و بازرسی ، نظارت و شنود و تصویر برداری همچنان می بینیم فساد نهادینه شده در همه بخش ها ، هرچقدر می گیرید و دستگیر میکنید بازهم وجود دارد چون که میدان برای انسان های کاردان و لایق محدود شده است.

در این جلسه، فرماندار، معاون فرماندار، بخشداران مرکزی و رانکوه و تعدادی از سایر مسئولان محلی املش و جمعی از اصلاح‌طلبان از سایر شهرهای همجوار حضور داشتند.

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 3

کل نظرات :1

ارسال دیدگاه

کسب درآمد