کد خبر: 72509

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۱۸ - ۶:۵۱

مراسم شب شهادت امام حسن عسکری(ع) در املش برگزار شد+تصاویر

مراسم شب شهادت امام حسن عسکری (ع) شب گذشته در مسجد باب الحوائج (ع) املش برگزار شد. به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام صفری قاسم آبادی در شب شهادت امام حسن عسکری(ع) در مسجد باب الحوائج کیاکلایه املش به شخصیت آن امام هُمام  پرداخت و گفت: امام یازدهم جزء ائمه ایست که معروف به ابن الرضا(ع) هستند […]

مراسم شب شهادت امام حسن عسکری (ع) شب گذشته در مسجد باب الحوائج (ع) املش برگزار شد.

مراسم شهادت امام حسن عسکریبه گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام صفری قاسم آبادی در شب شهادت امام حسن عسکری(ع) در مسجد باب الحوائج کیاکلایه املش به شخصیت آن امام هُمام  پرداخت و گفت: امام یازدهم جزء ائمه ایست که معروف به ابن الرضا(ع) هستند چرا که پس از شهادت امام رضا (ع) فضای خفگان سیاسی برای سه امام  وجود داشت که فعالیت دینی را سخت کرده بود.

امام جمعه املش ادامه داد: سه خلیفه عباسی شرایط را به گونه ای برای امام حسن عسکری (ع) ایجاد کردند که خلاء های بسیاری در زمینه فکری و عقیدتی در جامعه بوجود آمد واتفاقا باعث شد، آرای مردم نسبت به امام حسن عسکری(ع) بیشتر جلب شود.

وی افزود : در طول عمر مبارک ۲۸ ساله امام حسن عسکری (ع) ۱۳ سال در مدینه ، ۱۰ سال در سامرا سپری شد و ۶ سال دوره امامت امام حسن عسکری (ع) جامعه به لحاظ سیاسی به گونه ای اداره می شد که نگاه ها به سمت شیعیان و علویان با خفقان همراه بود و برای همین شخصیت علمی یا فرهنگی شاخصی وجود ندارد.

حجت الاسلام صفری قاسم آبادی در ادامه  به چگونگی  تولد امام عصر(ع) اشاره نمود و گفت: خلفای عباسی می خواستند فضا را به گونه ای مدیریت کردند که اگر فرزندی از امام حسن عسکری(ع) متولدشد دستگیر و وی را از بین ببرند ولی قدرت خداوند بزرگ نگذاشت آنچیزی که خلفا فکر می کردند محقق شود ، وقتی شب تولد امام زمان(عج) فرا رسید ، امام حسن عسکری(ع) عمه خود را دعوت کرد تا شرایط تولد را فراهم آورد این در حالی بود که هیچ کدام از کنیزان خانه امام(ع) تا آن زمان در جریان بدنیا آمدن فرزند نبودند.

امام جمعه املش گفت: در ۶ سال عمر مبارک امام حسن عسکری(ع) که دوران امامت وی بود، و در چندین مرحله زندانی شدند ، ۱۰۰ شاگرد تربیت شد که فضای فرهنگی و تربیتی جامعه را تقویت کنند.

وی اظهار داشت : سختی هایی که بر امام هادی (ع) و امام حسن عسکری(ع) وارد شد ، به دلیل فراهم شدن و زمینه سازی برای معجزه ای بود که تاکنون انسان ها آن را لمس نکرده بودند و آن معجزه غیب شدن امام زمان (عج) از دیدگان مردم بود.

حجت الاسلام صفری در پایان خاطرنشان کرد: در فضای دینی و علمی و معرفتی اگر روزنه ای برای ما پیدا می شود به برکت عنایات ائمه اطهار است . اگر به دنبال رضای خداوند هستیم باید سبک زندگی ائمه را الگوی خود قرار دهیم.

در پایان این مراسم عزاداران با مداحی مداح اهل بیت (ع) سوگواری کردند.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد