کد خبر: 72467

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ - ۱۸:۴۲

فرماندار املش: دانشگاه ها و مدارس محل قدرت نقد است/رئیس دانشگاه پیام نور : ۱۶ آذر مبیّن روحیه استکبار ستیزی دانشجویان ایران اسلامی است

مراسم روز دانشجو با حضور برخی از مسئولین شهرستان املش در دانشگاه پیام نور برگزار شد. به گزارش خبرنگار املش ما ، رئیس دانشگاه پیام نور املش صبح امروز در مراسم روز دانشجو اظهار داشت : ۱۶ آذر مبیّن روحیه استکبار ستیزی دانشجویان ایران اسلامی است ، دانشجویان علاوه بر تحصیل باید به موضوعات سیاسی […]

مراسم روز دانشجو با حضور برخی از مسئولین شهرستان املش در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

جعفری در مراسم روز دانشجوبه گزارش خبرنگار املش ما ، رئیس دانشگاه پیام نور املش صبح امروز در مراسم روز دانشجو اظهار داشت : ۱۶ آذر مبیّن روحیه استکبار ستیزی دانشجویان ایران اسلامی است ، دانشجویان علاوه بر تحصیل باید به موضوعات سیاسی کشور آگاه باشند.

جعفری افزود: جنبش دانشجویی سال ۳۲ استکبارستیزی مردم ایران و ایستادگی در برابر زور و ستم را به رخ جهانیان کشید و باعث شد نقش دانشجویان در دهه های ۵۰ و ۶۰ فعالتر شود که حضور در تسخیر لانه جاسوسی و حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل ادامه این راه بود.

در ادامه این مراسم ، یونس محمودی فرماندار املش گفت: ۱۶ آذر مقارن با شهادت دانشجویانی است که در مقابل استکبار سینه ستبر کردند و نشان دادند ملت ایران در قبال دشمن اندیشمندانه وارد میشود و با گفتمان علمی به جهاد بر می خیزند.

وی افزود: دانشجویان شهید ۱۶ آذر سال ۳۲ اثبات کردند که دانشجو می تواند با ایجاد تشکل ، انجمن و کانون های فرهیختگی در مقابله جهل و جهالت جهان قرار بگیرد و با قلم و اندیشه خود در مقابل دشمنان مقاومت کند و نقطه عطفی را به عنوان قوه محرکه نظام اسلامی مان ایجاد کند.

فرماندار املش در مراسم روز دانشجومحمودی خاطرنشان کرد: این دانشجویان به آمریکا فهماندند همچون کوه با اندیشه و عمل در مقابل حرکت های ددمنشانه دشمن مقام خواهند بود که این نشانه بیداری این قشر فهیم و اندیشمند است. دانشجو عنصر سازنده بالنده جامعه ماست و مسئولان برخود می بالند که نقدهای دانشجویان را بپذیرند چرا که انتقاد سازنده و تعالی بخش جامعه است.

فرماندار املش تصریح کرد: دانشجو باید فیلسوف، فقیه و عارف باشد و به دنبال آرمان خواهی ، الگویی برای نسل های بعدی بشود.

وی با بیان اینکه همه جا افراط و تفریط محکوم است ، اظهار داشت: در همه مجامع اعتدال مرکز اسلام بوده و دولت تدبیر و امید به خود می بالد که شعار اعتدال سر می دهد و بر همه مسئولان وظیفه است که مشی اعتدال رفتار کنند.

محمودی ادامه داد: تشکل های دانشجویی باید فعال تر شوند و از انفعال بپرهیزند. دانشگاه و مدارس محل قدرت نقد است محل اندیشه ورزی و عقلانیت است.

 

در پایان این مراسم از ۱۶ دانشجوی فعال دانشگاه تقدیر و تجلیل شد.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد